Pojemniki plastikowe mogą być różne. Ich wybór jest ogromny, więc koniecznie trzeba wiedzieć, jaki typ najlepiej wesprze nasz biznes. Czym różnią się od siebie poszczególne pojemniki? Na co zwracać uwagę, by kupić te najlepsze?
Grubość plastiku
Pojemniki plastikowe duże mogą być wykonane z plastiku o różnej grubości. Im jest on grubszy i bardziej wytrzymały, tym większe obciążenie można umieścić wewnątrz pojemnika bez strachu o jego uszkodzenie. Większa wytrzymałość pojemników jest szczególnie polecana do przechowywania i transportu części lub narzędzi.
Pojemniki plastikowe duże zamykane wykonane z tworzywa o największej grubości same w sobie są dość ciężkie, więc ręczne ich przenoszenie może być niemożliwe lub bardzo trudne. Z tego właśnie powodu powinny one być dostosowane do transportu przy pomocy wózków widłowych. Ewentualnie można też składować je na paletach i traktować je jako nośnik dla pojemników.
Zamknięcie
Nie wszystkie pojemniki plastikowe mają zamknięcie. Jest ono sporym ułatwieniem, bo dodatkowo zabezpiecza towary znajdujące się w pojemniku. Są one zabezpieczone przed warunkami zewnętrznymi oraz redukują ryzyko, że coś wpadnie lub wypadnie z przygotowanego ładunku.
Pojemniki z zamknięciem są dużo bardziej praktyczne niż te bez pokrywy. Zamknięcie pomaga też w odizolowaniu ładunku od wilgoci, więc nadają się do przechowywania różnych towarów.
Pojemniki plastikowe zamykane można też swobodnie ustawiać w stosy. Często pokrywa jednego pojemnika łączy się z dnem drugiego pojemnika. Dzięki temu można je ze sobą łączyć i ustawiać w sztaple. To dobry sposób na ograniczenie potrzebnego miejsca.
Przeznaczenie
Nie wszystkie pojemniki plastikowe zamykane są przeznaczone do kontaktu z żywnością. Niektóre z nich są raczej zarezerwowane typowo na użytek przemysłu i powinno się przechowywać w nich towary, które nie mają bezpośredniego kontaktu z człowiekiem.
Są też pojemniki plastikowe duże zamykane, które są dedykowane wyłącznie do przechowywania żywności. Pojemniki te są wykonane z tworzyw, które spełniają rygorystyczne normy, więc są bezpieczne dla żywności. Tworzywa te muszą być przebadane pod kątem tego, czy zawierają szkodliwe dla ludzkiego zdrowia pierwiastki i związki.