Mieszkania w Ożarowie Mazowieckim z rynku pierwotnego – jakie zalety?

Zakup nowego mieszkania w Ożarowie Mazowieckim dla wielu inwestorów jest jedną z najtrudniejszych decyzji finansowych. Problemy pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy kupujemy nieruchomość z rynku pierwotnego. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę.

Jakie zalety ma rynek pierwotny?

Największym atutem mieszkania w Ożarowie Mazowieckim z rynku pierwotnego jest to, że można praktycznie od zera zaprojektować poszczególne pomieszczenia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują funkcjonalnego mieszkania, które w 100% zaspokoi ich indywidualne oczekiwania. Rynek pierwotny kojarzy się również z nowoczesnym budownictwem. W nowych blokach znaleźć można nie tylko bezawaryjne i niezawodne windy, ale również komórki lokatorskie i garaże.

Dla wielu osób ogromną rolę odgrywają także koszty utrzymania mieszkania w Ożarowie Mazowieckim. Pamiętać należy o tym, że to właśnie nowe mieszkania zazwyczaj oferują nieco niższy czynsz. Wynika to oczywiście z tego, że nie trzeba płacić składek na fundusz remontowy. Dzięki nowoczesnej technologii budowlanej ograniczymy również rachunki za ogrzewanie mieszkania. Każdy deweloper zgodnie z prawem musi udzielić 5-letnią gwarancję na nowo wybudowane lokale.

Nie tylko same zalety

Mieszkania z rynku pierwotnego mają oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że rynek pierwotny niestety oferuje dość ograniczony wybór nieruchomości. W wielu sytuacjach trzeba się śpieszyć, aby nikt nie wykupił naszego wymarzonego mieszkania. W niektórych sytuacjach na swoje nowe mieszkanie trzeba będzie poczekać nawet kilkanaście miesięcy.

Zakup nowego mieszkania na rynku pierwotnym wiąże się również z nieco większym ryzykiem. Nigdy nie mamy 100% pewności, że dany budynek zostanie dokończony. Nieruchomości z rynku pierwotnego zazwyczaj położone są dość daleko od centrum miasta. Znalezienie ciekawego mieszkania w centrum jest bardzo dużym wyzwaniem.

Dodaj komentarz