Samopoziomujący sposób na nierówną posadzkę

Betonowe posadzki wykonywane w dawnych latach były bardzo nierówne. Ówcześni fachowcy dysponowali dość ograniczonymi narzędziami do poziomowania i niwelacji, toteż prace były wykonywane bardziej na wyczucie, a ich efekty pozostawiały wiele do życzenia. Oczywiście patrząc na to z dzisiejszej perspektywy, bowiem wówczas mało kto przywiązywał aż taką wagę do tej kwestii. Co innego dzisiaj, gdy przychodzi remontować dom z tamtych czasów.

Nierówność łatwo można usunąć

Nierówna posadzka to element, który w dzisiejszym budownictwie jest nie do pomyślenia. Wówczas jednakże nie było innego wyjścia. Dziś natomiast wykonawcy mają do dyspozycji dość bogaty arsenał urządzeń przeznaczonych do poziomowania posadzek. Do tego dostępne obecne materiały budowlane dodatkowo ułatwiają sprawę. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj wylewka samopoziomująca atlas. Tan polski producent wprowadził ten produkt na rynek przede wszystkim z myślą ułatwieniu i przyspieszeniu prowadzonych prac.

Zasada działania, o jaką opiera się wylewka samopoziomująca atlas jest stosunkowo prosta. Zawarte w worku składnik są gotowe do wymieszania, więc po stronie osoby wykonującej prace pozostaje jedynie przygotowanie podłoża pod wylewkę, po czym zaprawa samopoziomująca musi być rozmieszana w odpowiednich proporcjach z wodą. Dokładne zasady przygotowania wylewki zostały opisane na opakowaniu.

Cienkie warstwy również można wykonać wylewką samopoziomującą

Specyficznym rodzajem przedmiotowego produktu jest wylewka samopoziomująca cienkowarstwowa. Ten rodzaj wylewki pozwala na wykonywanie nawet bardzo cienkich warstw posadzki, np. tam gdzie osadzone nisko drzwi nie pozwalają na wykonanie grubszej wylewki. Co szczególnie istotne wylewka samopoziomująca cienkowarstwowa nadal zachowuje wszelkie właściwości fizyczne, mimo niewielkiej ilości, jaka w takiej sytuacji jest wylewana.

Zaprawa samopoziomująca jest więc idealnym rozwiązaniem, łatwym w użyciu i dającym dobre efekty. Trudno przecenić jej zalety. Dzięki przejrzystym zasadom użytkowania z powodzeniem mogą ją wykonywać nawet osoby, które na co dzień z pracami budowlanymi i wykończeniowymi nie mają zbyt wiele wspólnego. Efekt ich pracy będzie i tak zadowalający, co powinno się przełożyć na satysfakcję z samodzielnie wykonanego remontu oraz wygodę użytkowania równo wypoziomowanej posadzki.

Dodaj komentarz