Specyfika wyboru uszczelki do kabiny prysznicowej

Przeciekająca kabina prysznicowa to dość poważny problem. Warto jednak pamiętać o tym, że można się z nim w miarę szybko uporać. Wymiana uszczelki do kabiny prysznicowej nie jest skomplikowana, a i samo znalezienie odpowiedniego modelu nie jest tak trudne, jak mogłoby się to nam wydawać.

Rodzaje uszczelek prysznicowych

Osoby sprzedające uszczelki wykorzystywane w kabinach prysznicowych świadczą także usługi doradcze. To one mogą więc powiedzieć najwięcej nie tylko o wyborach kolejnych odbiorców, ale również o popełnionych przez nich błędach. Ten najpoważniejszy wiąże się z poszukiwaniem bardzo konkretnego rozwiązania bez zwrócenia uwagi na to, że każda kabina ma swoją specyfikę. Uszczelki wykorzystywane w kabinach prysznicowych różnią się nie tylko wymiarami. Pasują do różnych typów drzwi, muszą też odpowiadać konkretnemu rodzajowi brodzika, jeśli kabina prysznicowa jest wyposażona w takie rozwiązanie. Nie można też zapominać, że ich szerokość jest nie mniej istotna niż grubość, przed zakupem dobrze jest więc upewnić się, że wiemy, jak grube jest szkło w kabinie. Wiedza na temat parametrów konkretnej kabiny może okazać się cenniejsza niż znajomość typów samych uszczelek.

Miejsce montażu uszczelki i jego znaczenie

Inną kwestią, która ułatwi wybór uszczelki do kabiny prysznicowej jest ta, która dotyczy miejsca jej instalacji. Inaczej wygląda uszczelka umieszczona w narożniku, a inaczej ta, którą instaluje się tuż pod drzwiami kabiny. Uszczelka nie powinna być też zamontowana ani zbyt nisko, ani zbyt wysoko. Niewłaściwa lokalizacja tego elementu uniemożliwi mu prawidłowe działanie, a jednocześnie utrudni utrzymanie go w czystości. Warto pamiętać też o tym, że na wybór uszczelki wpływa charakter samej kabiny. Inne rozwiązania znajdują zastosowanie w kabinach prostokątnych, inne zaś – w półokrągłych. Tu pomocne jest zapoznanie się z informacjami pojawiającymi się na opakowaniach poszczególnych uszczelek, a także doradztwo sprzedawcy. Te ostatnie przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy kabina ma niestandardowy kształt.

Dodaj komentarz