Dlaczego warto inwestować w miejsce pracy

Wielu kierowników i pracodawców zastanawia się, w jaki sposób podnieść efektywność swoich pracowników, stosując różne metody, od coachingu pod wykłady o tym, jak pracować. Jednak mało kto myśli o samych pracownikach.

Niskie standardy w miejscach pracy

Pracownicy często są zmuszeni do pracowania w otoczeniu, które nie sprzyja ani im, ani efektywnej pracy. Często zaniedbane, nieposprzątane i źle zorganizowane lokale są przyczyną zmniejszenia się efektywności pracy. Z tego względu, kiedy myślimy jak podnieść efekty pracy, zastanówmy się, czy może nie powinniśmy podnieść warunków pomieszczenia, w którym są pracownicy.

Przykładem tutaj może być praca na magazynie. Zdarzają się tam sytuacje, gdzie ciągle przychodzący towar, połączony często z małymi przestrzeniami i brakiem osoby, która by to organizowała, powoduje ogromne zamieszanie. Przekłada się to później na wydłużający się czas wykonywania paletyzacji, bo palety gdzieś zniknęły, bo towar jest w innym miejscu, niż miał być itp.

Wpływ środowiska

Pracując w miejscu, gdzie nie mamy ochoty przebywać, na pewno nie będzie nam się chciało pracować. Dlatego taki pracownik zaniedbanego magazynu, dla którego powrót do domu to jedyny cel, paletyzacja nie wydaje się zajęciem, do którego będzie się chciał przykładać.

Ciągłe zmuszanie się do pracy, będzie przekładać się na coraz większą frustrację, a ta na coraz gorsze wyniki w pracy. My będziemy na tym więcej tracić, a z dnia na dzień będzie coraz gorzej. Dlatego warto czasem zainwestować w jakieś urozmaicenia w miejscu pracy, żeby osoby, które tam pracują, mogły poczuć się choć trochę lepiej.

W jaki sposób można urozmaicić wnętrze?

Dla osób, których paletyzacja to codzienność, nierozsądne byłoby przypominanie im tego. Dlatego, powinniśmy skupić się na tym, w jaki sposób oderwać lekko pracowników od miejsca pracy, żeby mogli, choć na chwilę poczuć się lepiej. Być może dobrze sprawdzi się jakiś prosty stolik z wygodnymi siedzeniami albo kilka plakatów na hali.

Trzeba jednak uważać na to, żeby praca nie poszła na drugie miejsce. Zbytnio urozmaicając miejsce pracy, jest spora szansa, że ludziom zamiast paletyzacji, zachce się posiedzieć na krzesełku z kawką. Dlatego, kiedy dobieramy coś dla pracowników, zastanówmy się dwa razy, czy na tym nie stracimy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec.

Dodaj komentarz