Folia bąbelkowa gruba

Poszukiwanie odpowiedniej folii bąbelkowej może okazać się ciężkim wyzwaniem. Na rynku pojawia się coraz więcej ich rodzajów, a co za tym idzie w głowie pojawia się większy dylemat, którą powinno się tak naprawdę wybrać.

Do czego służy folia bąbelkowa?

Przede wszystkim służy ona do zabezpieczenia przesyłek pocztowych, a jej przystosowane do tego odmiany mogą być idealnym sposobem na termoizolację budynków. Dodatkowo folia świetnie sprawdzi się przy przeprowadzkach, ponieważ dzięki niej w sposób łatwy można zabezpieczyć przedmioty przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Bardzo często folie bąbelkowe używane są również w bramach garażowych, dzięki czemu przyspieszane jest działanie termorefleksyjne izolacji. Dodatkowo folia zapobiega kondensacji pary wodnej.

Jakie można spotkać rodzaje folii bąbelkowej na rynku?

W sklepach można znaleźć różnorodne rodzaje folii bąbelkowej, natomiast rozróżniane są one od siebie trzema parametrami. Są to mianowicie wielkość bąbli, ilość warstw folii oraz jej grubość. Jeżeli chodzi o parametr związany z warstwami, to na rynku można spotkać się z folią pęcherzykową dwu lub trzywarstwową. Należy wspomnieć, że im więcej warstw ma folia, tym będzie bardziej wytrzymała.

Dodatkowo folie bąbelkowe występują w różnych szerokościach, dzięki czemu każdy rodzaj będzie nadawał się do innych sytuacji.

Folia bąbelkowa gruba – jej duże zalety.

Folia bąbelkowa gruba jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim w sytuacjach, gdy potrzebujemy zapakować bardzo cenne dla nas przedmioty, a chcemy aby były one chronione w odpowiedni sposób.

Folia ta cechuje się przede wszystkim bardzo dużą grubością oraz wielkością pęcherzyków, które mają zabezpieczyć określony przedmiot. Folia bąbelkowa gruba może posłużyć również do zabezpieczenia wszelkiego rodzaju powierzchni oraz termoizolacji domów, jeżeli oczywiście spełnia odpowiednie kryteria.

Czy na rynku można znaleźć zamienniki plastikowej folii bąbelkowej?

Tak, na rynku można znaleźć alternatywny sposób na pakowanie przedmiotów w postaci papieru nacinanego, który w przekroju ma plaster miodu, dzięki czemu chroni przedmioty. Należy jednak wspomnieć, papier ten będzie miał mniej zastosowań niż folia bąbelkowa, ponieważ sprawdzi się tylko w sytuacji pakowania przesyłek lub innych przedmiotów.

Dodaj komentarz