Jak palety wpływają na pracę magazyniera?

Mało kto zastanawia się nad tym, jak skutecznie poprawić pracę swoich pracowników. Najlepszą metodą jest poprawienie ich efektywności, poprzez wyeliminowanie jak największej ilości czynników, które powodują, że praca staje się bezsensownie ciężka, co później przekłada się na niską wydajność pracy.

Dlaczego pojemniki zbiorcze mogą usprawnić pracę?

Zaplanowanie tego, jak towar zostanie ułożony podczas transportu to ciężka sztuka. Złe ułożenie towaru może być tragiczne w skutkach. Często niestety nawet genialne ułożenie, nie pomoże nam uniknąć wypadku, gdzie produkty, które transportujemy, ulegną zniszczeniu. Poza samym ułożeniem ważne jest też to, w czym produkty się znajdują podczas transportu. Plastikowa skrzynka na piwo dla przykładu bardzo dobrze sprawdza się podczas ładowania, jak i podczas transportu. Dużo gorzej sprawdzają się stare drewniane skrzynki na butelki, których używanie może prowadzić do zniszczeń w towarze.

Dlatego dobierając opakowania zbiorcze dla np. butelek, ważne jest branie pod uwagę nie tylko ich ceny, ale też tego, czy towar podczas transportu będzie bezpieczny. Krata na piwo zapewni nam bezpieczeństwo transportu i ułatwi pracę pracownikom na magazynie, jednak jej cena jest dużo wyższa niż opakowań papierowych. Niestety opakowania papierowe nie zabezpieczają towaru, przez co często zdarza się, że towar dojedzie uszkodzony. Problemem nie jest sam uszkodzony towar w tym wypadku, ale nasza renoma. Po takiej sytuacji może się zdarzyć, że klient zwyczajnie zmieni dostawcę, a my zostaniemy na lodzie.

Skrzynki na butelki – dlaczego warto zainwestować

Zbiorcza plastikowa skrzynka na piwo może na początku odstraszać ceną, ale już pomijając wyżej wymienione plusy związane z bezpieczeństwem. Praca na magazynie już i tak jest ciężka, więc po co jeszcze uprzykrzać życie pracownikom. Krata na piwo jest o wiele łatwiejsza do noszenia niż inne opakowania, dzięki czemu ich praca będzie szła sprawniej, a my będziemy mogli cieszyć się z ich dobrze wykonanej pracy.

Warto czasem pomyśleć nie tyle o samej firmie, ile o osobach, które w niej pracują. Poprawiając ich jakość pracy, jest spora szansa, że podniesiemy też wydajność pracowników. Jest to o tyle korzystne, że i oni, jak i my, na tym korzystamy. Czasem warto zainwestować trochę więcej na początku, żeby potem móc więcej z tego wyciągnąć.

Dodaj komentarz