Nowe opakowanie lepszy wygląd

Coraz więcej firm zajmuje się przepakowywaniem towarów i co packingiem. Producenci i dystrybutorzy nie chcą marnować czasu na tworzenie nowych opakowań, przepakowywanie towarów, produkowanie towary zapakowanych w pojedyncze opakowania. Najprościej i najs
Od dawna wiadomo jest, że towar lepiej opakowany szybciej przyciągnie wzrok i zainteresowanie klientów. Niby tak każdy mówi, że nie ważne opakowanie ani wygląd, ale jednak to wciąż pierwsze wrażenie robi przysłowiowe WOW. Ta prawda od bardzo dawna znana jest producentom i dystrybutorom, którzy potrafią doskonale wykorzystać ten fakt.

Przepakowywanie towarów i co packing

Towary w opakowaniach zbiorczych przeznaczone do sprzedaży detalicznej bardzo często podlegają przepakowaniu. Ponadto czasami opakowania są niezgodne już z nową kampanią reklamową, dodatkowo tworzy się zestawy reklamowe i promocyjne, na przykład z okazji świąt. W takich przypadkach odpowiednie towary przepakowuje się i dzięki opakowaniu zyskują one nowy wygląd. Bywa też, że towary opakowane są w zwykłe białe pudełka, które oznakowane są kodem kreskowym. Ten przykład opakowania też nie jest zbyt ciekawy dla potencjalnego klienta. Bardzo często przepakowywanie towarów wiąże się dodatkowo z usługą zwaną co packing. Przy co packingu dodatkowo oferowana jest usługa projektowania opakowań, drukowania ich, a następnie przepakowywania w nie określonych towarów.

Outsorcing

Przepakowywanie i co packing czasami bywa oferowane przez jedną firmę. Prawdą jest, że duże czy małe przedsiębiorstwa nie zawsze mają czas czy miejsce na dodatkowo zajmowanie się jeszcze tego typu usługami. Dlatego większość producentów czy dystrybutorów korzysta z usług firm zewnętrznych, które coraz częściej oferują jeszcze magazynowanie towaru, transportowanie go i pełną logistykę związaną z rozprowadzeniem danego towaru.W tej gamie usług jak najbardziej mile widziany jest outsorcing, ponadto firmy ousorcingowe wykonują bardzo dobrze swoje obowiązki, są elastyczne i umowy podpisuje się z nimi tylko na jakiś czas. Doskonale ta forma sprawdza się w firmach, które mają sprzedaż sezonową, w sklepach internetowych, gdzie nikt nie posiada zbyt dużej powierzchni magazynowej oraz tam, gdzie nie ma potrzeby zakładania nowego działu i utrzymywania na stałe pracowników.

Kto jeszcze powinien zdecydować się na współpracę z firmami co -packing?

Usługi co packingu są idealne dla producentów, którzy oferują na rynek swój własny produkt. Wtedy przy współpracy działu projektowego danej firmy mogą stworzyć dla swojego produktu ciekawe opakowanie,.mogą produkt zaproponować w detalu jako towar promocyjny lub mogą także zaproponować komplety swoich produktów w jednym opakowaniu.

zybciej dzisiaj jest, gdy towar opakowany w opakowania zbiorcze od razu opuszcza firmę produkcyjną.

Co dalej?

Towary w opakowaniach zbiorczych zanim dotrą do swojego klienta muszą zyskać nowy wygląd i przede wszystkim stać się produktem jednostkowym. Takie właśnie zadanie należy do firm usługowych, które zawodowo zajmują się przepakowywaniem towarów oraz co packingiem.Firmy dodatkowo projektują, produkują specjalne folie, pudełka, naklejki. Następnie przepakowują towar i tworzą osobne jednostki lub specjalne produkty do znanych sieciówek. Często zdarza się tak, że produkt od jednego producenta lub dystrybutora otrzymuje inne opakowania i zewnętrznie jest innym produktem.

Kooperacja

Dzisiaj najlepiej jest, gdy z firmą zajmującą się przepakowywanie lub co packingiem podpisze się umowę i będzie się pracowało na zasadach outsorcingu. Taka forma współpracy jest o wiele bardziej opłacalna aniżeli potrzeba tworzenia wewnątrz danej firmy specjalnego działu, który potrzebuje stałych pracowników. usługi przepakowywania towarów mogą być usługami sezonowymi lub chwilowymi.

Co jeszcze proponują firmy outsorcingowe?

Zewnętrzne firmy, które przepakowują towar to zupełnie odrębne przedsiębiorstwa niejednokrotnie posiadające przestrzenie magazynowe i własny transport. Taka firma dodatkowo może magazynować towar, rozwozić go i przeprowadzać określoną jego logistykę. Ponadto pracownicy takiej firmy mogą projektować opakowania, które następnie w firmie są drukowane i służą jako specjalne opakowanie dla przywożonych towarów.

Jak znaleźć dobrą firmę co packingową?

Firm zajmujących się co packingiem i przepakowywaniem na rynku jest wiele, ale jak trafić na tę najlepszą, najbardziej sumienną oraz najuczciwszą?Wybierając odpowiednią firmę do współpracy nie warto kierować się ceną za jej usługi. Towar zapakowany niechlujnie i nie w terminie na pewno nie będzie towarem atrakcyjnym dla jednostek handlowych. Czasami jest warto więcej zapłacić za usługi niż mieć potem problemy ze sprzedażą danego towaru. Dobrze też jest zwrócić uwagę na posiadanie odpowiednich certyfikatów przez firmę, na opinie na jej temat i na rodzaj klientów, których obsługuje.

Dodaj komentarz