Pojemniki z przegródkami z plastiku

Każdy w domu ma drobne gadżety, które zajmują miejsce w każdej szufladzie, na większości półek czy w kieszeniach. Najczęściej nie są używane codziennie, dlatego natykanie się na nie odwraca uwagę od aktualnie szukanego przedmiotu. W tym celu warto cały zbiór naszych „przydasi” zgromadzić w jednym miejscu, którym może być pojemnik plastikowy z przegródkami.

Pojemnik z przegródkami

W sklepach z gospodarstwem domowym znajdziemy wiele pojemników plastikowych z przegródkami, których funkcjonalność zadowoli największego nawet zbieracza – Pojemnik z przegródkami może być doskonałym sorterem na różnej wielkości drobiazgi, jak również służyć jako schowek na biżuterię, bielizną osobistą czy skarpetki.

Pojemniki ażurowe

To rodzaj pudełek o ściankach powycinanych w dowolne wzory. Tego typu pojemniki służą przechowywaniu najczęściej większych przedmiotów lub drobnej odzieży. Takimi pojemnikami mogą być kosze na owoce i warzywa, kace i koszyki na wyroby piekarnicze oraz osłonki na doniczki.

Do przechowywania bielizny lub skarpetek z powodzeniem mogą służyć pojemniki ażurowe w szerokiej gamie kolorystycznej, różnego kształtu wielkości i funkcjonalności. Pięknie wycinane ścianki pojemnika są również ozdobą każdej sypialni, kuchni czy łazienki, a dzięki ich koronkowej strukturze można łatwo dostrzec, co kryje ich wnętrze.

Pojemnik plastikowy z przegródkami

Pojemniki plastikowe z przegródkami są świetnym uzupełnieniem akcesoriów w każdej kuchni – dopuszczone do kontaktu z żywnością mogą być schowkiem na wędlinę, pokrojona w plastry, pojemnikiem na różne owoce czy warzywa, stanowią doskonałe pudełko na pozostałe, niewielkie porcje obiadowe, a także jako praktyczne opakowanie na drugie śniadanie do szkoły czy lunch do pracy. Pojemniki z przegródkami mogą być bez pokrywek lub ze szczelnymi przykrywami, co zapobiega wydostawaniu się zapachów, a także chłonięcie przez zamknięte w pudełku potrawy, innych woni.

Czyszczenie i przechowywanie pojemników

Zarówno pojemniki ażurowe jak i pojemniki plastikowe z przegródkami można łatwo wyczyścić i osuszyć. Są wielorazowe, trwałe i odporne na niektóre czynniki, lecz w zależności od użytego do ich produkcji tworzywa, mogą być wrażliwe na wysokie i niskie temperatury. Jeśli chcemy w pojemniku plastikowym podgrzać potrawę w mikrofalówce, na jego ściance musi być umieszczona ikonka zezwalająca na takie działanie. To samo dotyczy umieszczania ich w zamrażarkach – zakres temperatur, w których dopuszczane jest przechowywanie plastikowych pojemników, również musi znajdować się w widocznym miejscu

Dodaj komentarz