Skrzyniopalety nie tylko do transportu

Poszukujesz dla swojej firmy wygodnych pojemników, które nie tylko będą przydatne w magazynie czy na hali produkcyjnej, ale umożliwią transport? Przyjrzyj się bliżej różnym rodzajom gitterboxów. Te pojemniki powinny sprostać twoim wymaganiom.

Gitterbox tradycyjny i plastikowy

Tradycyjny gitterbox to siatkowy, metalowy kontener. Ponieważ gitterboxy wymiary mają zunifikowane, to bez problemów można je wymieniać praktycznie w każdym miejscu świata. To bardzo ułatwia transport. Te metalowe pojemniki świetnie nadają się do przechowywania i transportu różnych nietypowych produktów (ciężkich czy o niekonwencjonalnych kształtach), a ich załadunek ułatwiają uchylne klapy. Możliwość sztaplowania sprawia, że miejsce w magazynie można wykorzystać w sposób maksymalny.Od niedawna tradycyjny gitterbox ma konkurencję w postaci ciekawych pojemników wykonanych z tworzyw sztucznych. Użyte tworzywo jest bardzo odporne na mechaniczne urazy, więc wytrzymałość pojemnika jest taka sama jak metalowego.

Zalety pojemników z tworzyw sztucznych

Gitterbox z tworzywa sztucznego bardzo często okazuje się lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny. Nie tylko jest wytrzymały, ale przede wszystkim nie koroduje, co jest jedną z wad metalowych. Ma natomiast trzy niezaprzeczalne zalety, którymi przewyższa pojemnik metalowy. Jest dużo lżejszy, co jest ogromną zaletą przy transporcie. Ponadto puste pojemniki można poskładać, tak że zajmują bardzo niewiele miejsca. Dzięki temu ich przewóz jest o wiele tańszy.

Gitterboxy plastikowe są też o wiele cichsze w użytkowaniu.

Podobnie jak tradycyjny, wykonany z tworzywa sztucznego gitterbox wymiary ma znormalizowane, więc wszelkie wymiany czy naprawy nie stanowią problemu.Plastikowe pojemniki są też znakomite, gdy należy zachować szczególne warunki sanitarne. Można jest łatwo umyć i zdezynfekować.

Zużytych gitterboxów nie wyrzucaj

Sporą zaletą obu typu gitterboxów jest także możliwość ich naprawy. Istnieją wyspecjalizowane punkty naprawy i renowacji gitterboxów, ale wiele remontów można wykonać we własnym zakresie.Oba typy pojemników mają też drugie życie – nadają się do recyklingu. Metalowe można oddać na złom. Natomiast plastikowe najlepiej oddać do producenta czy wyspecjalizowanych firm, które wyprodukują z nich nowe pojemniki.

Decyzja, jaki gitterbox wybierzesz, należy do Ciebie.

Dodaj komentarz