Wszystko o pojemnikach magazynowych i skrzyniach

Kluczową rzeczą w każdym magazynie jest dobra organizacja. Bez niej niemożliwa jest sprawna praca, która polega na szybkim obrocie składowanymi materiałami, a także na maksymalnym wykorzystaniu wolnej powierzchni. W wyposażeniu każdej placówki tego typu bardzo istotne są pojemniki magazynowe i skrzynie magazynowe.

Rola skrzyń magazynowych i pojemników

Pojemniki magazynowe i skrzynie ułatwiają utrzymanie porządku w hali magazynowej, usprawniają transport i magazynowanie produktów i artykułów różnego rodzaju. Są bardzo wytrzymałe i trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zabezpieczają ładunek przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem. Mogą mieć w komplecie pokrywki.Skrzynie i pojemniki różnią się między sobą wielkością, pojemnością, przeznaczeniem, rozwiązaniami konstrukcyjnymi i rodzajem użytego materiału.

Podział pojemników magazynowych ze względu materiał, z którego są wykonane

Najpopularniejsze Skrzynie magazynowe to te, które wykonane są z tworzywa sztucznego. Są one lekkie, a przy tym wytrzymałe. Łatwo również utrzymać je w czystości. Można je także układać w stosy, a dzięki temu uzyskuje się dodatkową przestrzeń. Pojemniki i skrzynki magazynowe mogą mieć również różne wykończenia. Są to uchwyty manualne, albo ergonomiczne, dopasowane do magazynowania automatycznego, mogą to być nogi lub skrętne rolki.Pojemniki magazynowe wykonuje się również z metali, które są zabezpieczone przed korozją. Skrzynie te są bardzo wytrzymałe i funkcjonalne. Mogą mieć postać dużych skrzyń lub beczek.Niegdyś używane były pojemniki drewniane, ale obecne stosowane są coraz rzadziej. Rezygnuje się z nich, ponieważ są dość ciężkie i podatne na czynniki zewnętrzne, takie jak brud, wilgoć lub uszkodzenia.

Podział ze względu na konstrukcję

Skrzynie magazynowe mogą być ażurowe, siatkowe i pełne. Mogą mieć przegrody, być sztywne lub składane. Zwłaszcza te ostatnie są bardzo praktyczne, ponieważ można układać je w stosy.Dostępne są także pojemniki sztaplowalno- gniazdowe. Są to skrzynie zbudowane tak, aby można je było układać jeden na drugim. Pojemniki takie mogą być otwarte lub zamykane.

Zastosowanie pojemników i skrzynek magazynowych

Pojemniki i skrzynie magazynowe mogą mieć wiele praktycznych zastosowań. Przechowywać w nich można wiele różnych produktów i artykułów. Są pomocne w układaniu archiwizacji dokumentów. Pojemniki, w których przechowuje się produkty spożywcze powinny mieć również atesty.

Dodaj komentarz