Zawiesia wężowe – podstawowe informacje

Zawiesia wężowe nazywane również kołowymi to produkty, które wykonywane są z włókien poliestrowych zamykanych w masywnych rękawach ochronnych.

Jakie cechy powinny mieć godne polecenia zawiesia wężowe?

Dobrej jakości produkty powinny cechować się dużą giętkością, która w dużym stopniu wpływa na wygodę i bezpieczeństwo pracy.

Poza tym, tego typu wysokogatunkowe wyroby cechować powinna stosunkowo niska masa.

Na jakie inne cechy zawiesi wężowych warto zwracać uwagę?

Dobrej jakości produkty musi cechować staranne wykonanie. Obejmuje ono wykorzystanie odpowiednich surowców, które charakteryzuje wysoka trwałość, jak również staranne spasowanie poszczególnych elementów. Nie można również zapominać o tym, że godne polecenia wyroby powinna wyróżniać rozsądna cena. W tym jednak przypadku nie warto nadmiernie oszczędzać, ponieważ wraz z wyższą ceną klient otrzymuje zwykle wysokogatunkowy produkt, który z powodzeniem może on użytkować w stanie niepogorszonym przez bardzo długi czas.

Jak zbudowane są tego typu zawiesia?

Zawiesia kołowe cechuje tak zwany obwód zamknięty, którego właściwości są w pewnym stopniu zbliżone do popularnych zawiesi pasowych.Zawiesia kołowe zbudowane są z tak zwanego rdzenia oraz rękawa ochronnego. Rdzeń wykonany jest z włókiem poliestrowych, które są nawijane wielokrotnie i tworzą bardzo wytrzymałe pasma. Co ważne, ilość tych nawijanych pasm wpływa na wzrost wspomnianej wytrzymałości oraz zwiększenie tak zwanego dopuszczalnego obciążenia roboczego. Rękaw ochronny, w którym umieszczone są pasma włókien poliestrowych wykonany jest z tkaniny poliestrowej, która odporna jest na negatywny wpływ różnorodnych czynników zewnętrznych, w tym choćby oddziaływanie kwasów, olejów lub smarów.

Jakie zawiesia wężowe dostępne są w sprzedaży?

W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych dostępne są produkty, które zróżnicowane są pod względem koloru oraz długości. Co ważne, kolory odpowiadają w tym wypadku określonemu dopuszczalnemu obciążeniu roboczemu. Wyróżnia się w tym wypadku między innymi zawiesia fioletowe o maksymalnym obciążeniu równemu jednej tonie lub zawiesia czerwone, których dopuszczalne obciążenie wynosi pięć ton.Poszczególne zawiesia mogą również różnić się długością. W ofercie sprzedaży dostępne są produkty o długości wynoszącej od pięćdziesięciu centymetrów do dziecięciu metrów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.

Dodaj komentarz