Czy warto oddawać złom na skup?

Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna, tym bardziej że nadmiar śmieci stanowo obecnie naprawdę poważny problem. Dodatkowo nadmiar śmieci na własnym podwórku. również nie jest bezpieczny i komfortowy. Na szczęście można częściowo sobie z tym poradzić – wystarczy oddać złom do skupu.

Dlaczego warto sprzedawać złom?

Czy warto sprzedawać złom? Jak najbardziej tak (wystarczy sprawdzić skup złomu cennik), co prawda jest to zajęcie wymagające nieco wysiłku, jednak jest opłacalne i nie wymaga żadnych inwestycji. Dodatkowo można przy tym zaprowadzić porządek w swoim garażu czy na podwórku.

Stawiając na sprzedaż metali nieżelaznych, inaczej zwanych kolorowymi można naprawdę sporo zarobić. Co się do nich zalicza? To między innymi aluminium, miedź, cyna, cynk oraz mosiądz. W zależności od rodzaju i czystości odpadu za kilogram danego surowca możemy otrzymać nawet kilkadziesiąt złotych, co przy dużej ilości odpadów daje dobry zarobek.

Jeszcze więcej można zarobić na odpadach z metali szlachetnych, czyli złocie, srebrze oraz platynie. Tu zarobek może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za kilogram wybranego surowca. Warto wiedzieć, że niewielka zawartość tych cennych kruszców znajduje się między innymi w urządzeniach elektrycznych.

Więcej miejsca i możliwość zarobku

Oddawanie złomu i innych surowców na skup na przede wszystkim tę zaletę, że pozwala zwolnić (czasem nawet dość dużo) miejsce na działce czy w garażu. Oddając niepotrzebne materiały na skup, pozbywamy się po prostu rzeczy, które nie są już nam potrzebne.

Oddanie złomu na skup to również możliwość dodatkowego zarobku. To jak duża będzie kwota zarobku, będzie zależało przede wszystkim od rodzaju i wartości sprzedawanego materiału. W niektórych przypadkach zarobić można nawet kilkaset złotych za kilogram surowca.

Skup złomu cennik często się zmienia, dlatego mając coś do sprzedania warto regularnie sprawdzać stawki, aby sprzedać złom za jak najkorzystniejszą stawkę. Warto również starannie zabrać materiały, jakie zbierane są na skupie.

Dodaj komentarz