skup metali

Jak otworzyć skup metali?

Jeszcze niedawno składowiska metali kolorowych kojarzyły się mało prestiżowo. Jednak w ostatnich latach dzięki bardziej rygorystycznemu podejściu do spraw ochrony środowiska stały się nie tylko dobrym sposobem na biznes, ale też pewnego rodzaju misją mającą na celu ochronę ekosystemu. Dlatego też warto zastanowić się, czy otworzyć skup metali i jak to zrobić.

Co jest potrzebne do otwarcia skupu metali?

Przed otwarciem skupu złomu musimy spełnić wiele papierkowych formalności. Przede wszystkim musimy zarejestrować firmę w odpowiednim urzędzie. Następnie wystąpić z prośbą o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie złomowiska do władz, na których terenie będzie ono się znajdować. Skup zlomu otworzymy tylko wtedy, gdy nie będzie on miał negatywnego wpływu na okoliczne grunty i skupiska wodne. Będzie to dopiero możliwe po zweryfikowaniu planu zagospodarowania przestrzennego, na terenie którego będzie usytuowane złomowisko. Teren, na którym znajdować się będzie skup metali, musi być ogrodzony i zabezpieczony przed przedostaniem się na jego teren osób niepożądanych. Otwierając skup zlomu musimy dołożyć wszelkich starań, aby działalność złomowiska nie miała negatywnego wpływu na okoliczne środowisko naturalne.

Jakie urządzenia i maszyny musimy zakupić?

Kiedy już uporamy się z formalnościami możemy zacząć rozglądać się za odpowiednią działką pod złomowisko. Musi ona spełniać pewne warunki, aby interes mógł bezpiecznie się rozwijać. Działka musi znajdować się na terenie sprawdzonym i dopuszczonym przez odpowiednie służby sanitarne oraz mieć dobry dostęp dla klientów. Na terenie skupu metali bardzo potrzebny będzie samochód ciężarowy z przyczepką do przewozu ciężkich części metalowych i złomu. Musimy również postawić budynek przeznaczony do obsługi klientów. Dobrze by było, gdyby sam budynek, jak i jego otoczenie sprawiał wrażenie solidnego, zadbanego i czystego. W związku z rodzajem prowadzonej działalności musimy na pewno zaopatrzyć się w dobrej klasy, bardzo dokładną wagę.

Czy prowadzenie skupu metali jest opłacalne?

W świetle obowiązującego prawa i coraz większego znaczenia ekologii w życiu społeczeństw na całym świecie, prowadzenie skupu metali jest bardzo dobrym pomysłem na prowadzenie działalności gospodarczej. W skupie złomu będziemy odzyskiwali takie metale jak złoto, platyna, srebro, miedź, cynk i inne, co pozwoli nam na wtórne ich wykorzystanie. Jeśli natomiast obok skupu metali uruchomimy punkt skupu elektrośmieci to zyskamy dodatkową możliwość odzysku metali oraz części dla producentów tych urządzeń.

Odwiedź stronę skupu http://www.stellmet.pl/

Dodaj komentarz