Groszkowe paliwo przyszłości

Jeszcze do niedawna ekogroszek postrzegano za… odpad. Nie był to dość popularny rodzaj paliwa do ogrzewania mieszkań. Dzisiaj ekogroszkiem palić chce większość ludzi, tym bardziej, że dowiedziono, że wykorzystywanie w ogrzewaniu tego rodzaju paliwa jest przyjazne środowisku.

Co to jest?

Ekogroszek powstaje z węgla kamiennego. Jest to produkt, który wykazuje się wieloma wartościami oraz odpowiednią granulacją. Dzięki swoim rozmiarom można go stosować w piecach retortowych, które są przyjazne dla środowiska i natury. Ponadto tego rodzaju piece są bezobsługowe a co za tym idzie ich obsługa jest prosta, łatwa i czysta.Producent ekogroszku, zawsze stara się by jego produkt był jak najbardziej energetyczny czyli jego wartość opałowa była jak najlepsza. Najczęściej sprzedawany w hurtowniach ekogroszek hurt proponowany jest w workach rozłożonych na paletach lub luzem. Sprzedawany ekogroszek ceny hurtowe ma w granicach tysiąca złotych za tonę.

Ekogroszek ostatnio zyskał wielką popularność, a to wszystko ze względu na jego efektywność energetyczną. Spalanie ekogroszku nie emituje szkodliwych substancji do środowiska, jego kaloryczność jest bardzo duża, przez to jest to bardzo wydajne paliwo i oszczędne. Ekogroszek wykorzystywany jest w piecach, które nie dymią i nie brudzą. Dzisiaj uważa się, że jest to paliwo grzewcze przyszłości.

Sprzedaż ekogroszku

Wiele hurtowni, jak Składy Węgla Poznań, współpracuje bezpośrednio z naszymi kopalniami. Wszyscy starają się by był to produkt stworzony na bazie polskiego węgla kamiennego. W hurtowniach ekogroszek hurt sprzedawany jest osobom prywatnym bez akcyzy w przeciwieństwie do firm, które są zobligowane do płacenia akcyzy. Poza sezonem grzewczym ekogroszek ceny hurtowe ma znacznie niższe niż w szczycie sezonu. Na rynku można znaleźć oryginalny ekogroszek i taki, który swoimi właściwościami znacznie odbiega od tego dobrego paliwa. Dlatego też zaleca się by kupować ekogroszek w znanych i sprawdzonych hurtowniach, które sprzedają ekogroszek o dobrych właściwościach a nie jego podróbki.

Spalanie ekogroszku niewłaściwego od razu jest zauważalne. Korzystanie z ekogroszku daje same korzyści a jego producenci produkują coraz to bardziej kaloryczny produkt.

Dodaj komentarz