Jakie funkcje posiadają nowoczesne maszyny stębnówki?

Producenci stębnówek chcą przyciągnąć do siebie jak największe grono potencjalnych klientów, dlatego też wyposażają swoje urządzenia w wiele ciekawych funkcji. Na półkach sklepowych dostępne są nie tylko maszyny podstawowe, ale również zaawansowane, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Przydatne funkcje

Nowoczesne Maszyny stębnówki zaprojektowane zostały w taki sposób, aby sprawnie pracować z różnorodnymi tkaninami. Jedną z podstawowych funkcji jest automatyczne pozycjonowanie igły. W dzisiejszych czasach praktycznie każda maszyna oferuje szycie ściegiem prostym. Tego typu funkcja doskonale sprawdzi się przede wszystkim przy pracy z bardzo grubymi materiałami.

Warto wspomnieć również o energooszczędnych silnikach. Rachunki za energię elektryczną niestety cały czas idą w górę, dlatego też tym bardziej warto inwestować w eko maszyny. Zawodowym krawcom podczas codziennej pracy z pewnością przyda się automatyczne podnoszenie stopki.

Najbardziej zaawansowane maszyny stębnówki oferują automatyczne ryglowanie, potrójny transport i kontroler ściegu początkowego. Dzięki funkcjonalnym maszynom nawet niewielka pracownia krawiecka poradzi sobie z wykonaniem skomplikowanych zleceń.

Na co zwrócić uwagę?

Maszyny stębnówki pracować będą nawet przez kilka godzin dziennie, dlatego też niezbędna jest solidna i wytrzymała konstrukcja, która nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Jeżeli istnieje taka możliwość, to w pierwszej kolejności warto postawić na metalowe podzespoły, które poradzą sobie w przemysłowych prędkościach.

Warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać porządne igły do maszyn i niezawodne overlocki. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szyciem powinny wybrać maszyny mechaniczne z podstawowymi ściegami. Jeżeli zdobędziemy nieco doświadczenia, to można stopniowo przerzucać się na zdecydowanie bardziej zautomatyzowane maszyny. Na starcie przyda się regulacja prędkości szycia. Najlepsze maszyny umożliwiają również regulowanie naprężenia nici i docisku samej stopki.

Najdroższym i najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem są oczywiście maszyny stębnówki do szycia komputerowego. Urządzenia tego typu zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zautomatyzować większość żmudnych prac.

Dodaj komentarz