Panele dotykowe wyprodukowane z myślą o zastosowaniu w przemyśle, stanowią wygodne, futurystyczne rozwiązanie w zakresie wizualizacji danych, sterowania maszynami czy jako nośniki informacji firmowych. Przemysłowe monitory multi- touch cechują się walorami, które pozwalają im pracować bezawaryjnie w różnych, trudnych warunkach.
Technologia dotykowa dla zakładów produkcyjnych czy przetwórstwa
W zależności od potrzeb, można wybrać panele dotykowe w kilku rozmiarach, na przykład o wielkości matrycy wynoszącej 10, 15 czy 22 cale. Sprzęt jest wyposażony w nowoczesną technologię wykrywania dotyku, dzięki czemu jest czuły i sprawnie reaguje.
W zależności od oferty producenta, na rynku można spotkać nakładki dotykowe typu pojemnościowego, panele IR, które używają technologii podczerwieni oraz monitory rezystancyjne. Do tego panel dotykowy posiada wejścia HDMI, port USB i RS232. Matryce o wysokiej rozdzielczości i możliwości regulacji jasności, gwarantują wyraźnie widoczny obraz. Jeżeli wziąć pod uwagę pamięć, to dobre monitory dotykowe posiadają około 32 GB, co umożliwia bezpieczne przechowywanie wielu danych, zaś ich pamięć operacyjna to 4 GB.
Przystosowanie do pracy w trudnych warunkach
Panel dotykowy, który został wyprodukowany do wykorzystania w przemyśle jest wyposażony w wydajny i pasywnie chłodzący się procesor. Dzięki temu nie wydziela zbyt dużo ciepła, co ma kluczowe znaczenie na przykład, jeżeli monitor znajdzie swoje zastosowanie jako panel sterowania komputera w chłodni.
Ponadto ogromnie ważnym czynnikiem jest kwasoodporność obudowy, dlatego do jej stworzenia stosuje się materiały takie jak stal kwasoodporna i nierdzewna. Obudowa panelu dotykowego musi by też szczelna jeżeli chodzi o pył. Jednym z atutów nowoczesnych paneli dotykowych jest także cicha praca. Co także nie bez znaczenia, dzięki malowaniu proszkowemu przez wiele lat będą wyglądać bez zarzutu. Ich estetyka dopasowana jest do współczesnych fabryk i innych firm z szerokiego sektora przemysłowego.
Indywidualne wykorzystanie
Większość dobrych paneli dotykowych zostało zaprojektowanych w ten sposób, by móc być indywidualnie dopasowanych do potrzeb konkretnej placówki przemysłowej. Można je zabudowywać w indywidualnych projektach maszyn i urządzeń, a także wykonać instalację podtynkową.
Niektóre z monitorów dotykowych są przystosowane jedynie do zabudowy w szafie serwerowej. Dzięki temu mogą być z powodzeniem wykorzystywane między innymi do monitoringu, pomiarów, sterowania i tym podobnych funkcji.