Zawiesia pasowe – czym są oraz jak i kiedy należy ich używać?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przemieszczenie ładunków na hakach nośnych dźwignic byłoby niemożliwe bez zastosowania właściwych zawiesi pasowych. Co dokładnie warto wiedzieć o wspomnianych produktach?

Czym są zawiesia pasowe?

Należy mieć świadomość, że są one wykonywane z taśm syntetycznych zgodnie z normą PN-EN 1492-1. Godny uwagi jest fakt, że od zawiesi oczekuje się nie tylko najwyższej nośności, ale również wytrzymałości. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że taśmy z których się je wykonuje, są zszywane ze sobą.

Warto wiedzieć, że zawiesie pasowe pod względem konstrukcji można podzielić na jedno- i dwuwarstwowe. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że do bardzo wymagających prac najlepiej zdadzą egzamin zawiesia pasowe o grubości trzech warstw.

Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przy wyborze zawiesie pasowych?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że są to zawiesia o najmniejszym udźwigu spośród wszystkich zawiesi dostępnych na rynku. Godny uwagi jest fakt, że cechują się one mniejszą odpornością na działanie wysokich temperatur w porównaniu do zawiesi stalowych.

Należy jednak mieć świadomość, że mogą okazać się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem przy podnoszeniu, a także transportowaniu ładunków, które są bardziej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Doskonałym przykładem mogą być produkty o DOR 5 t, a także długości 6 m.

Rodzaj opasania i sposób podwieszenia

Godny uwagi jest fakt, że omawiane zawiesia pasowe mogą być również dobierane ze względu na rodzaj opasania i sposób podwieszania. Należy zaznaczyć, że w przypadku zawieszenia zawiesia pod kątem 0 stopni współczynnik nośności będzie wynosił 1. W celu dokładnego dobrania zawiesia do sposobu jego podwieszenia, a także ładunku, konieczne będzie przemnożenie wytrzymałości jednostkowej pasa przez ilość warstw zawiesia, a także współczynnik podwieszenia.

Warto wiedzieć, że wszystkie wspomniane parametry znajdują się na metce produktu. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w zawiesie pasowe znajdujące się w ofercie asortymentowej renomowanego producenta. Znane firmy doskonale znają potrzeby zarówno stałych, jak i potencjalnych klientów. Dzięki temu nawet najbardziej wymagająca firma nie będzie miała problemów z podjęciem właściwej decyzji.

Zawiesie pasowe dostępne są w oferciececho.pl .

Dodaj komentarz