Co pomaga prowadzić działalność gospodarczą drobnemu przedsiębiorcy?

Samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej nie jest łatwym zadaniem. Wiele firm, a szczególnie tych nowych, nie jest w stanie pozwolić sobie na przykład na zatrudnienie dodatkowych pracowników w formie na przykład księgowego, czy nawet na posiadanie własnej siedziby. Są jednak rozwiązania, które pomagają w takich sytuacjach.

Biuro do wynajęcia na godziny

Szczególnie jeśli prowadzimy działalność w dużym mieście, to można spotkać się z ofertą wynajęcia biura na godziny. Jest to opcja zdecydowanie lepsza niż posiadanie stałego biura czy praca z domu (szczególnie jeśli są podczas pracy inni domownicy).

Wynajęcie biura w celu spotkania się z potencjalnym klientem lub kontrahentem lub w celu dokończenia pilnej pracy jest zdecydowanie tańszą opcją niż utrzymywanie własnego biura.

Program do wystawiania faktur

Program do wystawiania faktur to kolejna bardzo dobra propozycja dla każdej osoby, która nie może sobie pozwolić na przykład na zatrudnianie księgowego. Co prawda taki program nie jest całkowicie automatyczny, ale wymaga od nas o wiele mniejszego zasobu wiedzy do wystawienia faktury, niż gdybyśmy musieli ją wystawić ręcznie.

Wiele programów do faktur ma swoje wersje, które działają całkiem bezpłatnie. Mają one swoje ograniczenia, ale w wielu przypadkach na start wystarczają. Jeśli przestanie nam wystarczać wersja bezpłatna, to zawsze można wykupić dostęp do wersji rozszerzonej, zazwyczaj jednak jest to nasze ostatnie zmartwienie, bo oznacza to, że firma rozwija się pomyślnie.

Płatność blik na telefon

Płatność BLIK na telefon nie wydaje się czymś, co pomaga w biznesie, a jednak tak jest. Obecnie, aby zapłacić bezgotówkowo, trzeba mieć terminal płatniczy. Taki terminal jest dość drogi, a dodatkowo trzeba bankowi swoje oddać. Płatność BLIK na telefon pozwala na ominięcie tej przeszkody. Ostatecznie nie jest to najwygodniejsza opcja, jednak zanim nie rozkręcimy działalności, pozwala nam na unikanie niepotrzebnych wydatków, które obciążają dodatkowo często skromny firmowy budżet.

Dodaj komentarz