Każdego dnia tysiące różnych produktów jest transportowanych i przechowywanych w magazynach na terenie całego kraju. Wśród nich są produkty wielkogabarytowe oraz te, które wymagają warunków kontrolowanych, np. określonej temperatury. Rynek opakowań systematycznie stara się odpowiedzieć na te potrzeby i dostosować się do wciąż zmieniających się wymogów i oczekiwań.
Producent opakowań
Aby sprostać temu zadaniu producenci opakowań muszą dołożyć wszelkich starań, aby zaopatrzyć rynek w każdy potrzebny rodzaj opakowania. W procesie produkcji muszą też przestrzegać restrykcyjnych norm i wytycznych w taki sposób, by produkty końcowe były przyjazne środowisku oraz by poprawiały rentowność całego biznesu.
Rodzaje opakowań
Rynek opakowań w Polsce i Europie wciąż zdominowany jest przez tworzywa sztuczne (również te wytwarzane z recyklingu). Producent pojemników z tworzyw sztucznych musi jednak na bieżąco aktualizować swoją ofertę, by dostosować się do zmieniających się wymogów, przepisów i oczekiwań klientów. Obecnie do najchętniej zamawianych opakowań należą: opakowania typu KLT, trwałe opakowania sztaplowane, pojemniki typu Euro, pojemniki składane, plastikowe wiadra, skrzynio palety, pojemniki sztaplowalno-gniazdowe, składane pojemniki IBC do przewozu cieczy, palety plastikowe oraz wózki. Są one wykorzystywane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, garmażeryjnym, chemicznym czy motoryzacyjnym. Z roku na rok plastikowe pojemniki producent stara się ulepszać tak, by były lżejsze, solidniejsze i zwiększały wydajność globalnych łańcuchów dostaw.
Oferta producentów
Plastikowe pojemniki producent najczęściej oferuje na sprzedaż, choć nie brakuje w ostatnim czasie ofert wynajmu. Dotyczy to zwłaszcza kontenerów tworzywowych o dużych gabarytach, które są wykorzystywane sporadycznie przez różne branże i opcja wynajmu wydaje się być najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Producent pojemników z tworzyw sztucznych już na etapie projektowania i produkcji musi zadbać o to, by oferta była też skierowana do transportu i przechowywania produktów wrażliwych wymagających kontrolowanej temperatury, wilgotności.czy nasłonecznienia Dotyczy to zwłaszcza leków, kosmetyków, świeżej i mrożonej żywności.