Drzwi przesuwne: 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Wybierając drzwi przesuwne, należy wcześniej zwrócić uwagę na pewne kwestie, które zaważą między innymi na tym, czy wspomniany przedmiot będzie spełniał swoją rolę. Niektóre aspekty pozwolą również podjąć właściwą decyzję odnośnie doboru rzeczonych drzwi.

Warto pamiętać, że drzwi przesuwne to nie tylko design i odpowiedni ich wygląd, ale również i właściwy dobór systemów oraz bezpieczeństwo, które fronty muszą gwarantować każdemu użytkownikowi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi przesuwnych?

Przede wszystkim, przed zakupem drzwi przesuwnych, należy określić, do czego będą stosowane. Można bowiem dobrać drzwi do szafy, garderoby, bądź pokoju i tym podobne. W takim wypadku powinno się również pomyśleć o innych kwestiach, jakie drzwi będą spełniać.

Po pierwsze – wytrzymałe wózki

Podstawową kwestią jest to, czy drzwi przesuwne, które chcemy kupić, posiadają wysokiej jakości wytrzymałe wózki. To bowiem właśnie one dźwigają cały ich ciężar, a fronty są niezwykle ciężkim elementem, którego waga może dochodzić nawet do kilkudziesięciu kilogramów. Ciężar jest jednak zależy od wypełnienia drzwi.

Wózki dolne powinny być dostosowane do obciążeń, jakie dźwigają. Niektóre z nich są w stanie utrzymać drzwi do 25 kilogramów na jedno skrzydło, a inne – nawet do 50 kilogramów.

Po drugie – dobrej jakości wypełnienie

Inną, równie ważną kwestią jest także to, aby dobrać odpowiednie wypełnienie wspomnianych drzwi przesuwnych. Należy bowiem wspomnieć, że drzwi mogą także posiadać między innymi szkło lub płytę. Ostateczne ich wypełnienie jest więc ważne w przypadku doboru wózków oraz systemów.

Po trzecie – bezpieczeństwo

Bardzo często zdarza się, że drzwi są przesuwane z dużą siłą i w pośpiechu. W takim wypadku łatwo jest o zepsucie systemu przesuwanego. Warto więc zwrócić przede wszystkim uwagę na drzwi, które będą wyposażone w tak zwane mechanizmy antyjumpery. Będą one zabezpieczać skrzydła drzwi przed wypadnięciem z dolnych torów. Taka funkcja będzie przede wszystkim ważnym elementem bezpieczeństwa. Bardzo często zdarza się bowiem, że drzwi przesuwają również dzieci, w związku z czym nieodpowiednio zabezpieczone skrzydła mogą na nie spaść.

Ważne jest także, aby zainwestować w domykacze. Te z kolei doskonale ochraniają między innymi palce przed przytrzaśnięciem palców w trakcie zamykani drzwi. Drzwi podwieszane z kolei powinny także posiadać mocowany na ścianie lub suficie tor górny, który zagwarantuje odpowiednią pracę systemu przesuwnego oraz bezpieczeństwo w trakcie użytkowania drzwi.

Dodaj komentarz