Wiercenie otworów w betonie – cenne wskazówki

Wiercenie otworów w betonie niestety nie należy do najprzyjemniejszy prac, dlatego też trzeba przygotować się na duży wysiłek. Dzięki naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo, jak wykonać otwory nawet w bardzo twardym betonie.

O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem wiercenia otworów w betonie warto dokładnie upewnić się, czy w miejscu wiercenia nie ma żadnych kabli albo rur. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne wykrywacze metalu i napięcia, dzięki czemu można obejść się bez potrzeb skuwania. Wysokiej jakości wkrętarki mogą być wyposażone zarówno w wykrywacz metalu, jak i również wykrywacz napięcia. Wiercenie otworów może być dość niebezpieczne również dla wzroku, dlatego też warto postawić na porządne okulary ochronne. Korzystając z używanych wierteł należy sprawdzić dokładnie ich stan.

Pomoc fachowców

Wiercenie w betonie cennik jest dość wymagającą pracą, dlatego też w wielu sytuacjach warto zlecić ją odpowiednim fachowcom. Jeżeli mamy do wykonania tylko kilka otworów, to nie warto inwestować w drogi sprzęt. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują kompleksowe wiercenie otworów w betonie w bardzo atrakcyjne cenie. W ten prosty sposób można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów.

Wysokiej jakości wiertła

Niestety nawet najlepszy jakościowo sprzęt nic nam nie da, jeżeli wiertła będą słabej jakości. Wiercenie otworów w betonie wymaga zastosowania odpowiednich wierteł z płaską głowicą i podwójnym ostrzu. Oryginalne wiertła od renomowanych producentów są jedną z tych inwestycji na której nigdy nie warto oszczędzać. Do gęsto zbrojonego betonu najlepiej nadają się wiertła z głowicą o poczwórnym ostrzu. Dzięki takim wiertłom nie ma ryzyka zakleszczenia się podczas pracy. Najbardziej wymagające osoby mogą pozwolić sobie na zakup wierteł diamentowych, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.

Chłodzenie wierteł

Wiercenie w betonie cennik na dużych obrotach może dość mocno rozgrzać wiertła, dlatego też warto pamiętać o ich systematycznym chłodzeniu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że podczas wiercenia w betonie wytwarza się ogromną ilość ciepła, które niestety może przyczynić się do uszkodzenia nowych wierteł. Na szczęście z pomocą przychodzi specjalny olej chłodzący, w którym można zanurzać końcówki wierteł.

Dodaj komentarz