Ścianka prysznicowa – co jest istotne?

Ścianki prysznicowe dostępne są w różnych rozmiarach czy opcjach kolorystycznych. Można je kupić w wielu sklepach internetowych, jak i stacjonarnych w rozsądnej cenie. Nie warto jednak na nich oszczędzać. Ścianka prysznicowa pochodząca od renomowanego producenta będzie zdecydowanie słusznym wyborem.

Co warto wiedzieć o ściankach prysznicowych?

Warto na samym początku zauważyć, że ścianki prysznicowe są niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Bardzo istotną kwestią jest funkcja. Okazuje się, że ścianki prysznicowe przeznaczone są do oddzielenia przestrzeni prysznicowej od pozostałej części łazienki. Zapewniają prywatność i minimalizują rozpryski wody na podłodze, co jest bardzo ważną kwestią.

Warto wspomnieć też o materiałach. W praktyce jest tak, że ścianki tego rodzaju mogą być wyprodukowane z rozmaitych materiałów. Najczęściej jest to jednak szkło oraz kamień naturalny. Do tego warto dodać akryl oraz płytki ceramiczne. Szkło to zdecydowanie najpopularniejszy wybór w obecnych czasach, głównie ze względu na estetykę i łatwość utrzymania w czystości.

Ścianki prysznicowe – rodzaje

Istnieje parę typów ścianek prysznicowych. Dostępne są modele przesuwne. Złożone są one z dwóch paneli, które można przesuwać wzdłuż prowadnic. Są idealne dla łazienek mających ograniczoną przestrzeń.

W sklepach branżowych dostępne są też ścianki prysznicowe skrzydłowe. Mają one jedną stałą ściankę i jedne bądź dwa ruchoma skrzydła otwierające się na zawiasach. Zapewniają one łatwy dostęp do prysznica, dlatego są tak cenione w obecnych czasach.

Inne wersje ścianek prysznicowych

Co istotne, na rynku dostępne są też innego rodzaju ścianki prysznicowe. Warto wspomnieć tutaj choćby o modelach stałych. Montowane są one bezpośrednio na podłodze i suficie, tworząc nieruchomą barierę.

Bardzo ważna jest nie tylko wielkość ścianek prysznicowych, ale też i kształt. Na rynku dostępne są modele w różnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować się do różnych przestrzeni łazienek. Najlepiej wybierać ich uznanego producenta.

Dodaj komentarz