Szlabany parkingowe prowadzące na posesję – jak wybrać?

Rosnąca popularność szlabanów parkingowych sprawia, że nie brakuje osób zastanawiających się nad umieszczeniem jednego z nich przed wjazdem na posesję. Koszt takiej inwestycji nie jest duży, a skuteczność szlabanów parkingowych imponuje. Nietrudno się jednak domyślić, że mamy do czynienia z zakupem, do którego dobrze jest się starannie przygotować.

Szlaban na posesji – to warto wiedzieć

Szlabany parkingowe różnią się między sobą, a choć to cena kolejnych z nich ma często kluczowe znaczenie przy ich wyborze, nie jest jedynym argumentem, jaki należy rozpatrzyć. Nie mniej istotne jest to, czy zależy nam na rozwiązaniu elektromechanicznym, czy też na hydraulicznym.

Elektromechaniczne szlabany parkingowe zwracają na siebie uwagę ze względu na przystępność cenową. Osoby zainteresowane ich zakupem doceniają jednak również ich prostą obsługę i wytrzymałość. Szlabany z tej grupy dają możliwość zamontowania długiego ramienia, charakteryzują się szerokim spektrum zastosowań, a przy tym dobrze radzą sobie nawet z niską temperaturą. Modele hydrauliczne są droższe i trudniejsze w konserwacji. Charakteryzuje je duża wydajność, stawia się na nie jednak przede wszystkim tam, gdzie wymagana jest spora przepustowość, bo na parking trafia w podobnym czasie wiele pojazdów.

O czym jeszcze pamiętać?

Szukając szlabanów parkingowych idealnych na posesję należy mieć też na uwadze, że zakup powinien być postrzegany jako ten, który będzie procentować przez lata. Z tego względu dobrze jest zadbać o wytrzymałość wybranego modelu. Tu dużą rolę wydaje się odgrywać przede wszystkim moc silnika, nie bez znaczenia jest jednak również konstrukcja, w tym zwłaszcza wykonanie szlabanu z trwałych materiałów.

Przed wyborem szlabanu nie wolno też zapominać o pomiarze szerokości wjazdu na posesje. Błędy związane z nieprawidłową szerokością ramienia pojawiają się wyjątkowo często i zwykle znacząco obniżają wydajność zakupionego rozwiązania. Oczywiście, nie można zapominać też o tym, że wraz z długością ramienia, rośnie też jego obciążenie. Szlaban działa wolniej i szybciej się zużywa, często lepszą opcją okazuje się więc zakupienie dwóch szlabanów zlokalizowanych po obu stronach wjazdu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Szlabany parkingowe.

Dodaj komentarz