Kiedy trzeba transportować w wiadrach o przeznaczeniu przemysłowym?

Wiadra plastikowe z pokrywą typu Ropac Prime, Ropac Pharma oraz Secure mają wiele zastosowań w przemyśle oraz transporcie materiałów. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dostosowane do pracy w trudnych warunkach oraz opatrzone certyfikatem UN. Gdzie szczególnie znajdą zastosowanie?

Transport i przechowywanie substancji niebezpiecznych

Producent wiader plastikowych Schoeller Allibert postarał się, aby wiadra typu Ropac Prime oraz Secure uzyskały wspomniany już certyfikat UN. Oznacza to, że można nimi przewozić substancje, które zostały zakwalifikowane przez przepisy RID/ADR do grupy trzeciej, czyli materiałów ciekłych zapalnych. Należy do nich między innymi benzyna, ale również wiele innych substancji chemicznych stosowanych w przemyśle.

Warto jednak zastanowić się nad odpowiednią pojemnością pojemnika do transportu i przechowywania, aby był wygodny na każdym etapie użytkowania. Producent wiader plastikowych ma je w różnych rozmiarach, od dużych po małe, idealne na próbki. Alternatywą dla wiader plastykowych z pokrywą są kontenery, znacznie większe niż wiadra, za to również z certyfikatem UN, oferowane przez Schoeller Allibert.

Transport i przechowywanie substancji spożywczych

Wiaderka plastikowe producent przeznacza także do substancji spożywczych, dzięki czemu znajdują zastosowanie na przykład w przedsiębiorstwach przetwórczych czy gastronomii oraz transporcie do miejsca, w którym substancje spożywcze zostaną wykorzystane.

Warto podkreślić, że wiadra plastikowe z pokrywą wykorzystywane bywają także w transporcie i przechowywaniu substancji sypkich, do czego również można je bezpiecznie użytkować. Dotyczy to między innymi mąki, cukru i tym podobnych substancji, z których korzystają duże firmy wytwarzające żywność.

Transport i przechowywanie w niskiej temperaturze

Niektóre substancje chemiczne i spożywcze wymagają transportu lub przechowywania w niskiej temperaturze. Wiaderka plastikowe producent dostosował do przechowywania w zróżnicowanych temperaturach. Ropac Prime oraz Ropac Pharma pełnią funkcję w temperaturze od -10 do 40 stopni Celsjusza, natomiast Secure od -20 do 40.

Dodaj komentarz