Co-packing

Konfekcjonowanie towarów to proces, o którym ostatnio zrobiło się niezwykle głośno. Wszystko za sprawą wzrostu produkcji rozmaitych materiałów, przedmiotów i gadżetów, których proces ten dotyczy. Dystrybucja ich stale się powiększa, dlatego właśnie konfekcjonowanie cieszy się tak wielką popularnością. W końcu każdy produkt detaliczny musi zostać w jakiś sposób zapakowany – tak w skrócie opisać można ten zawiły i nieco skomplikowany z nazwy proces konfekcjonowania.

Różne pojęcia: przepakowywania, sortowania, foliowania…

Na konfekcjonowanie produktów składa się wiele różnorodnych procesów, z których każdy może zostać użyty tylko do poszczególnych produktów. Najwięcej zależy tutaj jednak od klienta i jego indywidualnych potrzeb. To on tak naprawdę decyduje o tym, jak zakonfekcjonowany zostanie jego dystrybuowany produkt. Jak wiadomo, towar przed dotarciem do klienta musi w jakiś sposób zostać przygotowany. Dotyczy to nie tylko opakowania, lecz również wizualnego wyglądu produktu. Ma on stać się po prostu atrakcyjny dla potencjalnego klienta.

Konfekcjonowanie produktów, czyli co-packing

Pod pojęciem tym kryje się wiele różnych czynności. Przepakowywanie produktów, owijanie ich folią, etykietowanie, tworzenie zestawów promocyjnych – to tylko jedne z nielicznych procesów, które wiążą się z pojęciem konfekcjonowania towarów. Wiele osób zastanawia się, gdzie zlecić dokładnie takie konfekcjonowanie. Usługami tego typu zajmują się m.in. producenci opakowań, oraz wszyscy ci, którzy zajmują się pakowaniem, etykietowaniem – w skrócie wszystkie firmy działające w centrach logistycznych i magazynach podczas codziennej pracy. Jeśli zastanawiamy się więc, gdzie zlecić konfekcjonowanie produktów, przejrzenie lokalnych firm logistycznych okaże się najlepszym rozwiązaniem.

Ostatni etap przygotowania

Konfekcjonowanie towarów to proces, który jest ostatni jeśli chodzi o pakowanie produktu i przygotowywanie go do sprzedaży. To bardzo ważny etap, ponieważ wtedy produkt zyskuje na swojej wartości jako element promocji, prezentu, czy części handlu detalicznego. Bardzo często zdarza się, że przepakowywanie wykonywane jest kilkakrotnie, zanim produkt ostatecznie dotrze do odbiorcy. Właśnie dlatego specjalistyczne firmy, które zajmują się konfekcjonowaniem produktów są bardzo cenne dla dystrybutorów, hurtowników. To od nich zależy bowiem, czy wprowadzany na rynek przedmiot okaże się sukcesem sprzedażowym, czy zniknie w gąszczu wszystkich innych.

Dodaj komentarz