Opał na zimę

Poszukując dobrego opału na zimę trafiamy na paliwo wysokoenergetyczne i tanie i to ten rodzaj opału jest paliwem najbardziej poszukiwanym na rynku. Opalanie domów zimą najczęściej odbywa się przy pomocy węgla. Piece przystosowane do palenia węglem przyjmują opał pod różną postacią, dlatego też proponowane przez składy opału materiały mają różną strukturę.

CO OFERUJE SKŁAD OPAŁU

Skład węgla i skład opału poleca następujące rodzaje opału: węgiel w formie groszku, kostki, orzecha lub miału oraz nowoczesny i superwydajny ekogroszek. Cena za tego rodzaju opał w okresie zimowym jest wyższa niż w lecie, dlatego zawsze lepiej jest zaopatrzyć się w opał latem niż zimą. Proponowany opał posiada specjalne atesty, które zapewniają, że opał jest ekologiczny, dobrej jakości i super wydajny.

RODZAJE OPAŁU

Sprzedawany opał jest workowany lub proponowany luzem. Najczęściej spotykamy opał, który pochodzi z różnych kopalni. Mamy więc: Wysokokaloryczny orzech, który jest węglem z polskich kopalni ze śląska, ma bardzo dobrą granulację i dlatego najczęściej jest wybierany przez właścicieli pieców kaflowych. Do tego rodzaju pieców wykorzystuje się także węgiel orzech zwykły.Do składów węgla są dostarczane partie węgla wysokiej jakości, z polskich kopalni, wysokoenergetyczne takie, które można użyć w piecach rusztowych i kaflowych.

NOWOCZESNE SKŁADY

Dzisiejsze składy węgla to miejsca nowoczesne, które oferują jak najlepszej jakości towary. Składy posiadają ogromne zaplecze transportowe i maszynowe. To miejsca całodobowo monitorowe, ogrodzone i pilnie strzeżone. Ceny w poszczególnych składach są podobne a niektóre z nich rozlokowane są blisko trakcji kolejowych aby w pełni wykorzystywać transport kolejowy.

WĘGIEL PRZYJEŻDŻA NA PÓŁNOC Z POŁUDNIA

Polskie kopalnie wydobywają wciąż dużo węgla, różnego rodzaju. Opał na zimę jest wciąż modyfikowany i coraz częściej jest on już coraz bardziej wysokoenergetyczny. Zawsze chodzi o to by kupić opału jak najmniej ale by jak najlepiej ogrzać dane pomieszczenia. Dlatego tak bardzo ważna jest kaloryczność opału sprzedawanego w poszczególnych składach opału.Ponadto spaliny emitowane do środowiska powinny być jak najbardziej ekologiczne i jak najbardziej przyjazne środowisku, jest to dzisiaj bardzo istotne. W dobie wszechobecnego smogu, skład opału powinien być jak najlepszy, bez dodatków substancji chemicznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.alpari.com.pl/

Dodaj komentarz