Czy można nadać paczkę bez drukowania etykiety?

Pakowanie przesyłek to bardzo łatwa czynność, a mimo to wiele osób robi to nieprawidłowo. Skutkuje to bardzo często zniszczeniem niektórych paczek. Warto więc zapoznać się z podstawowymi zasadami wysyłania przedmiotów. W tym artykule przedstawimy porady odnośnie do pakowania paczek.

Jak tanio i dobrze zabezpieczyć paczkę?

Bardzo często wysyłane produkty wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Dotyczy to głównie rzeczy, które są podatne na zniszczenia. Jeżeli pakujemy szklane rzeczy lub takie o podobnej wytrzymałości to trzeba je zabezpieczyć folią bąbelkową. Jednak jest ona droga i lepiej zastosować tańszy, a właściwie darmowy zamiennik. Mowa tutaj o gazetach, które często gromadzi się w domach lub po prostu o ulotkach, które można zabrać ze sklepu, czy nawet śmietnika z makulaturą. Przedmiot należy owinąć w papierowe materiały i włożyć do pudełka. Jeżeli chcemy uchronić produkt przed zalaniem to warto wcześniej włożyć go do reklamówki, którą również możemy pozyskać z domowych zasobów.

Gdzie można kupić pudełka do pakowania przesyłek?

Pudełka do pakowania przesyłek można zakupić na poczcie, ale również w większości większych sklepów. Jednak jest również sposób, aby zdobyć je całkowicie za darmo. Wystarczy udać się do małego sklepu osiedlowego i zapytać się o nadmiar kartonów. Sprzedawcy zazwyczaj bardzo chętnie pozbywają się makulatury. Oczywiście może zdarzyć się, że akurat w danym dniu w sklepie nie będzie akurat żadnych kartonów, ale warto wtedy zapytać, kiedy można przyjść, bo już możliwe, że będą. Jest to bardzo ekologiczny sposób pakowania paczek oraz pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Czy można nadać paczkę bez drukowania etykiety?

Bardzo przydatną informacją jest fakt, że można wysłać paczkę bez potrzeby drukowania etykiety. Jest to z pewnością duże ułatwienie dla osób, które nie posiadają drukarki w domu. Można ją wygenerować elektronicznie w aplikacji lub na stronie przewoźnika. Oczywiście nie wszystkie firmy mają taką opcje, ale coraz więcej jednak skłania się ku temu lub już dawno z niej korzysta.

Dodaj komentarz