Żurawie słupowe – dlaczego warto zainwestować w te urządzenia?

Miejsce pracy powinno być bezpieczne i funkcjonalne. Dzięki temu zadania można wykonywać szybko i sprawnie, a pracownicy czują się komfortowo. Dlaczego w każdym zakładzie, gdzie transportowane są duże ładunki, powinien znaleźć się żuraw słupowy?

Kiedy żuraw słupowy jest niezbędny?

Żurawie słupowe to urządzenia stosunkowo niewielkie, dlatego powinny znaleźć się w każdej firmie, która dysponuje małym budynkiem. Dzięki rozmiarom urządzenie świetnie sprawdzi się w niskich budynkach, gdzie trudno wprowadzić większy i cięższy sprzęt.

Żurawie słupowe są niezbędne wszędzie tam, gdzie ładowany jest towar lub urządzenia. Dzięki kompaktowym rozmiarom, a także możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa, usprawni pracę zakładu produkcyjnego, magazynu czy firmy transportowej.

Warto pamiętać, że nie każdy załadunek i rozładunek towarów następuje w budynkach. Żurawie słupowe można zamontować również na zewnątrz. Dzięki zabezpieczeniu są one odporne na warunki atmosferyczne.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając żurawia słupowego?

Żurawie słupowe są bardzo różnorodne. Należy o tym pamiętać, wybierając urządzenie do swojej firmy.

Żuraw słupowy może być ustawiony zarówno na środku budynku, jak i tuż przy ścianie. Można je zamontować na ścianie lub słupach nośnych hali. Dzięki temu zajmują minimum miejsca. Żurawie obrotowe można wykorzystać bezpośrednio przy stanowisku pracy.

Ciekawym rozwiązaniem są również żurawie słupowe z łamanym ramieniem. Takie rozwiązanie gwarantuje dużą precyzję ruchu.

Warto pamiętać, że żurawie słupowe są urządzeniami bezpiecznymi. Można je przymocować do podłoża kotwami, które gwarantują zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Wybierając urządzenia koniecznie należy zwrócić uwagę na udźwig żurawia, który może być od 100 kg aż do 10000 kg. Ważna jest również ruchomość ramienia. Kąt obrotu, w zależności od modelu, może wynosić 270 lub 360 stopni.

Żurawie słupowe to urządzenia, które są niezbędne w firmach produkcyjnych, halach magazynowych a także w mniejszych przedsiębiorstwach, w których często następuje załadunek i rozładunek ciężkich towarów. To właśnie dzięki temu urządzeniu przedsiębiorca może mieć pewność, że praca jest wydajna i jednocześnie bezpieczna dla pracowników.

Żurawie słupowe dostępne są w ofercie Cecho

Dodaj komentarz