Do czego służą folie stretch?

Określenie „stretch” może niewiele powiedzieć konsumentom, choć większość z nich używa takich folii na co dzień w swoim własnym domu. Są to po prostu przezroczyste folie w rolce, za pomocą których można zapakować produkty, aby chronić je przed utratą świeżości lub nadmierną wilgocią, Dlatego właśnie tak opakowane dania i produkty spożywcze można spotkać w wielu lodówkach. Oczywiście folia pakowa stretch jest także przydatna w przemyśle produkcyjnym. W jaki sposób się ją wykorzystuje oraz co jest szczególnie istotne?

Stretch producent – z czego wykonuje folie?

Folie do pakowania są wykonywane z materiału o nazwie polietylen. Jest on w pełni wytrzymały, ale jednocześnie elastyczny. Dzięki temu, że jest przezroczysty, można podejrzeć zawartość każdej folii bez konieczności jej odpakowywania. Stretch producent miał na uwadze także to, że firmy produkują rzeczy o różnych kształtach i gabarytach, więc folia doskonale dopasowuje się do każdego przedmiotu lub produktu spożywczego, który zostaje przez nią zabezpieczony. Można pakować pojedyncze towary, ale za pomocą folii można także łączyć je w zintegrowane grupy oraz zabezpieczać całe palety z towarami. To bardzo praktyczne rozwiązania, bo folia nie zajmuje praktycznie miejsca. Inaczej byłoby w przypadku pakowania produktów do skrzynek i pudełek, które mają swoje kształty. Folia dopasowując się idealnie do tego, co jest pakowanie nie zabiera dodatkowej przestrzeni np. w pojazdach dostawczych.

Folia pakowa stretch – jakie są rodzaje?

Jeśli chodzi o folie stretch do pakowania produktów wyróżnia się kilka podstawowych typów. Przede wszystkim, wskazać można folie manualne oraz automatyczne, czyli maszynowe. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje występują w formie rolek, które od początku do końca obsługiwane są przez pracowników firm. Natomiast folie maszynowe zakładane są przy użyciu specjalnych sprzętów, co znacznie usprawnia pracę i cały proces pakowania. Na rynku dostępne są także folie z nadrukami, folie typu power bądź superpower, folie bez gilzy lub też nowoczesne folie nadające się do recyklingu, czyli w pełni ekologiczne.

Czy producent folii stretch ma znaczenie?

Zdarza się, że przedsiębiorca woli kupić folie od nieznanego dostawcy po kosztach, niż zapłacić więcej. Niestety, produkty pochodzące z niesprawdzonego źródła mogą być wadliwe. Dlatego też Producent folii stretch powinien cieszyć się zaufaniem klientów. Zawsze lepiej wybierać sprawdzone marki.

Dodaj komentarz