Folia bąbelkowa – rodzaje i sposób użycia

Chcąc dobrze zabezpieczyć towar na czas transportu, warto owinąć go specjalną folią pęcherzykową. Obecnie na rynku istnieje kilka rodzajów tego typu folii. Dlatego przed zapakowaniem paczki, dobrze jest sprawdzić jaki typ folii pęcherzykowej będzie nam potrzebny oraz jak poprawnie zapakować towar w folię bąbelkową.

Folia bąbelkowa – rodzaje

Najpopularniejszym rodzajem folii pęcherzykowej jest klasyczna przezroczysta folia sprzedawana w dużych rolkach, o różnych długościach i szerokościach. W zależności od potrzeb należy zamówić rozmiar rolki najbardziej zbliżony do rozmiaru towaru, który chcemy zapakować. Kolejnym rodzajem folii bąbelkowej są specjalne koperty bąbelkowe stosowane do przesyłania płyt CD, książek, biżuterii lub niewielkich szklanych przedmiotów. W sklepach dostępna jest także antystatyczna folia pęcherzykowa, stworzona głównie z myślą o odpowiednim zabezpieczeniu sprzętu elektronicznego podczas wysyłki. Ostatnim powszechnie stosowanym rodzajem folii bąbelkowej są specjalne woreczki bąbelkowe, do których można wygodnie zapakować małe przedmioty.

Folia bąbelkowa – sposób użycia

Pakując wybrane przedmioty należy dokładnie owinąć całą ich powierzchnię folią bąbelkową, tak aby folia szczelnie do nich przylegała. Jeśli dany produkt składa się z dwóch części na przykład dzbanka i wieczka, to każdą część powinniśmy osobno owinąć folią. Tak opatulone rzeczy należy dodatkowo zakleić mocną taśmą i umieścić w pudełku. Ważne, żeby przedmioty nie miały możliwości przemieszczania się wewnątrz paczki. W tym celu możemy wypełnić pustą przestrzeń złożoną na pół folią bąbelkową lub papierem do pakowania. Jeśli natomiast używamy woreczka bąbelkowego, wystarczy umieścić w nim towar i zabezpieczyć woreczek taśmą.

Podsumowując, folia pęcherzykowa świetnie się sprawdzi w pakowaniu różnego rodzaju towarów. Ponadto w zależności od tego, co konkretnie chcemy zapakować możemy dobrać odpowiedni typ folii, dzięki której szybko i bezpiecznie przygotujemy każdą paczkę do wysyłki.

Dodaj komentarz