Pianka polietylenowa

Pianka polietylenowa jest niezastąpiona w wielu branżach. Jej struktura chroni przed wieloma uszkodzeniami. Warto jej się przyjrzeć bliżej, ponieważ ten niepozorny produkt kryje w sobie niezwykłą praktyczność zastosowania.

Z jakiego surowca powstaje pianka polietylenowa?

Pianka w rolce powstaje z surowca sztucznego, którym jest polietylen. Produkt ten jest jednym z najtańszych surowców sztucznych, co jest ekonomiczne w produkcji. Każdego roku jest produkowane ponad 60 milionów polietylenu, który jest przerabiany także na reklamówki, zakrętki, butelki PET i na wiele innych produktów z surowców sztucznych.

Produkcja pianki polietylenowej

Aby umożliwić proces powstawania pianki polietylenowej, należy wytworzyć polietylen posiadający małą gęstość, w skrócie nazywany LDPE. Dzięki temu właściwości fizyczne i chemiczne surowca zmieniają się. Polietylen dzięki temu jest bardziej miękki i elastyczny nawet w bardzo niskich temperaturach osiągających -60 stopni Celsjusza. Oprócz tego, produkt wtedy jest bezbarwny, bezwonny i nie przepuszcza wody. Pianka powstaje w postaci komórkowo-zamkniętej struktury w procesie spieniania gazami.

Zastosowanie pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa posiada wszechstronne zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach. Jest wytrzymała, lekka i miękka, dlatego często jest wykorzystywana do zabezpieczania produktów w transporcie i branży opakowaniowej. Jej praktyczność pozwala na zabezpieczenie małych, a także większych gabarytów.Akcesoria rehabilitacyjne bardzo często powstają z pianki wykonanej z polietylenu. Możemy do nich zaliczyć maty do ćwiczeń, gorsety ortopedyczne, a także inne miękkie akcesoria przeznaczone do leczenia lub rehabilitacji. W sporcie pianka polietylenowa występuje głównie w pływactwie. Wykonane są z niego akcesoria szczególnie przeznaczone dla początkujących pływaków, ponieważ przedmioty wykonane z pianki unoszą się na wodzie.Pianka w rolce pełni również świetną funkcję izolacyjną, dlatego jest wykorzystywana w budownictwie.

Pianka polietylenowa producent

Na terenie naszego kraju możemy znaleźć oferty wielu sprzedawców, którzy w swojej ofercie posiadają piankę polietylenową w rolce. Produkty polskich sprzedawców są certyfikowane i spełniają wszystkie wymagane normy.

Dodaj komentarz