Folia bąbelkowa w pakowaniu – zalety, rodzaje, zakup

Wśród materiałów opakowaniowych bardzo popularna jest folia bąbelkowa. Jakie są jej główne zalety? W jaki sposób powstaje? Gdzie można ją zakupić?

Folia bąbelkowa – co to jest?

Materiał określany jako folia bąbelkowa, pęcherzykowa czy powietrzna, jest rodzajem folii, która wewnątrz wyposażona jest w małe, symetrycznie rozmieszczone komory z powietrzem wyglądające jak bąbelki. Stąd też powstała jej nazwa.

Ze względu na swoją formę folia pęcherzykowa jest bardzo często używana jako materiał opakowaniowy, między innymi do zabezpieczania produktów oraz do wypełniania paczek.

Rodzaje folii pęcherzykowej

Folie bąbelkowe są oferowane w różnych wariantach, między innymi jako folie lekkie 2-warstwowe oraz jako grubsze folie wzmocnione, które są w wyższym stopniu chronione przed uszkodzeniem mechanicznym.

Także dostępne są folie perforowane – przepuszczające powietrze oraz folie antystatyczne, które zmniejszają ryzyko powstawania ładunków elektrostatycznych i nadają się do pakowania elektroniki.

Z folii bąbelkowej można także produkować inne materiały, na przykład jak przekładki, worki, torebki, koperty dostępne w różnych kształtach i wielkościach. Producent folii bąbelkowej może także wykonać ją na zamówienie zgodnie z życzeniem klienta.

Zalety folii bąbelkowej

Forma folii pęcherzykowej powoduje, że jest ona bardzo popularnym materiałem opakowaniowym o szerokim zastosowaniu.

Komory powietrza znajdujące się w folii zapewniają skuteczną ochronę pakowanego produktu przed czynnikami zewnętrznymi, między innymi przed uderzeniami, upadkami, wilgocią i zanieczyszczeniem. Właśnie dlatego Folia bąbelkowa jest często używana do zabezpieczania produktów delikatnych, kruchych, wartościowych, które mogłyby zostać uszkodzone na skutek transportu czy przechowywania.

Również folia pęcherzykowa jest materiałem, który bardzo dobrze nadaje się do wypełniania paczek. Jest miękka i elastyczna, dlatego można łatwo umieścić ją w wolnych przestrzeniach, niwelując przez to ryzyko uszkodzenia produktów.

Na folii bąbelkowej można wykonać nadruk na indywidualne zamówienie, dzięki czemu może ona dodatkowo spełniać funkcję marketingową.

Folia bąbelkowa – gdzie kupić?

Obecnie folię bąbelkową można zakupić w wielu sklepach specjalizujących się w sprzedaży materiałów opakowaniowych oraz u producentów.

Obecnie producent folii bąbelkowej może także dostarczyć ją bezpośrednio do klienta pod jego adres.

Dodaj komentarz