Jak wybrać odpowiednią drukarkę kodów kreskowych?

Kody kreskowe są niezbędne, by zapanować nad dużą ilością towaru. Drukarki kodów kreskowych są konieczne nie tylko, by wydrukować kody, mają również wiele innych zastosowań. Co warto wiedzieć o drukarkach etykiet?

Drukarka kodów kreskowych – rodzaje

Kod kreskowy jest zapisem graficznym, który umożliwia identyfikację towaru. Są niezbędne, by firmy mogły sprawnie funkcjonować i bez problemu identyfikować towar.

Drukarki kodów kreskowych mogą mieć również inne zastosowanie. Konieczne jest wybranie drukarki, która będzie sprawdzała się we wszystkich niezbędnych czynnościach w firmie. Drukarki dzielą się na samodzielne oraz wymagające ciągłej współpracy z komputerem.

Drukarka automatyczna pozwala na pracę samodzielną, dzięki klawiaturze oraz wyświetlaczowi. Półautomatyczna drukarka kodów kreskowych pozwala na pracę samodzielną po zaprogramowaniu przy pomocy programu komputerowego. Trzecią grupą są drukarki etykiet, które wymagają ciągłego sprzężenia z komputerem.

Wybierając drukarki etykiet należy określić, czy niezbędna jest drukarka przenośna, niewielkich rozmiarów i bardzo wygodna, czy korzystniejsza będzie drukarka stacjonarna. Do niewielkiego sklepu korzystniejsza będzie drukarka mała i funkcjonalna. Warto jednak zwrócić uwagę, czy drukuje w kolorze. Dzięki temu można przykuć uwagę klientów do wybranego towaru.

Drukarka kodów kreskowych – zastosowanie

Mówiąc o drukarce kodów kreskowych nie mamy na myśli urządzenia, które jest w stanie wydrukować jedynie kod kreskowy. Bardzo często są to urządzenia wielofunkcyjne, które również świetnie radzą sobie z drukowaniem kuponów rabatowych, bonów zakupowych, kart pokładowych, biletów czy identyfikatorów.

Wybierając drukarkę kodów kreskowych konieczne jest ustalenie, do jakich prac będzie niezbędna drukarka etykiet. Bardzo ważne jest podjęcie decyzji czy w firmie wystarczy drukarka czarno-biała czy konieczna jest kolorowa.

Wybierając drukarkę kodów kreskowych koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej wydajność. Do niewielkiego sklepu wystarczy drukarka, dzięki której stworzymy 15 – 20 tysięcy etykiet na miesiąc. Warto jednak pamiętać, że są również urządzenia, które bez problemu poradzą sobie w wydrukowaniem ponad 60 tysięcy etykiet miesięcznie.

Drukarka kodów kreskowych może mieć wiele zastosowań. Wybierając odpowiednie urządzenie trzeba dostosować je do rodzaju prowadzonej działalności oraz wymagań, które będziemy jej stawiali.

Dodaj komentarz