Jak zorganizować dowóz pracowników do pracy?

Systematycznie rośnie liczba przedsiębiorstw, których zarządy decydują się na darmowy dowóz pracowników do pracy. Dziś praktyka ta jest powszechna nie tylko w przypadku sezonowej pracy za granicą, ale i wtedy, gdy w grę wchodzi dowóz do firm znajdujących się poza miastem. Jak zatem go zorganizować.

Wynajęcie busa i jego zalety

Szukając tych form zapewnienia transportu pracownikom, które cieszą się największą popularnością, nie można nie dostrzec tego, że królują możliwości, jakie stwarza wynajęcie busa. Rozwiązanie to zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że jest atrakcyjne pod względem podatkowym. Nie można jednak zapominać o tym, że jest dobrym pomysłem, gdy dąży się do zachowania płynności finansowej firmy.Koszty wynajmu są zazwyczaj uzależnione od wielu czynników. Nie można utrzymywać, że czas obowiązywania umowy jest tym najbardziej istotnym, trudno jednak również nie zgodzić się z tym, że ma on duże znaczenie. Plusem wynajmu busów jest zresztą także to, że często są one wyposażone znacznie lepiej niż pojazdy, które firma byłaby skłonna kupić za gotówkę. Normą jest dziś obecność klimatyzacji i sprawnego ogrzewania, Dowóz pracowników do pracy odbywa się więc we właściwych warunkach.

Bezpłatny dowóz – dlaczego warto?

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z dowozem pracowników do pracy wynajętym busem, czy też autobusem kupionym przez firmę, wprowadzenie tego rodzaju udogodnienia pociąga za sobą szereg korzyści i jest oceniane bardzo wysoko przez samych pracowników. Ci ostatni doceniają przede wszystkim to, że zapewnia się im komfort i poczucie bezpieczeństwa. Nie jest to jednak wcale jedyny argument przemawiający za takim rozwiązaniem.Wiele firm dzięki dowozowi organizowanemu dla swoich pracowników, podnosi też zajmowaną przez siebie pozycję rynkową. Osoby zainteresowane podjęciem pracy odnoszą wrażenie, że mają do czynienia z wyrozumiałym pracodawcą, któremu zależy na swoich zasobach ludzkich. W czasach, w których często brakuje rąk do pracy, takie podejście zasługuje na szczególną uwagę.

Dodaj komentarz