Pianka polietylenowa – jak powstaje i gdzie ją wykorzystać?

Pianka polietylenowa znajduje zastosowanie w wielu branżach. Chętnie wykorzystywana jest w budownictwie, transporcie czy branży medycznej. Co warto wiedzieć o piance polietylenowej?

Pianka polietylenowa – co to jest?

Polietylen jest materiałem, który jest wszechobecny w naszym życiu, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Korzystamy z torebek foliowych, nakrętek na butelki, pojemników czy opakowań – wszystkie te przedmioty zostały wykonane z polietylenu.

Pianka polietylenowa zostaje wytworzona z polietylenu o małej gęstości. Jest on gibki, sprężysty, bezwonny i miękki. To właśnie ten polietylen poddaje się obróbce sprężonymi gazami, np.: propanem-butanem. W ten sposób powstaje pianka polietylenowa.

Pianka polietylenowa – zalety i możliwość wykorzystania

Polietylenowa pianka w arkuszach sprawdza się w budowlance, gdzie wykorzystywana jest do ocieplania stropów oraz termoizolacji ścian. Przyda się również, gdy trzeba wygłuszać pomieszczenie.

Pinka polietylenowa to również idealny materiał do ułożenia pod panele. Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym ociepli podłogę, a duża wytrzymałość sprawi, że pianka będzie służyła przez długie lata. Warto wiedzieć, że pianka w arkuszach jest również wykorzystywana przy układaniu podłogi pływającej.

Polietylenowa pianka w arkuszach sprawdzi się również w naszych domach. Można nią zabezpieczyć pakunki w trakcie przeprowadzki. Świetnie nadaje się do zabezpieczania delikatnych urządzeń elektronicznych, jak i szklanych mebli czy porcelany.

Krzesła, fotele czy siedziska w pojazdach komunikacji miejskiej również wypełnione są pianką polietylenową. Jest to niezbędny materiał dla każdego tapicera.

Pianka polietylenowa jest również wykorzystywana do produkcji sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Gorsety ortopedyczne czy stabilizatory wypełnienie są pianką polietylenową. Również sprzęt sportowy często wykonany jest z pianki polietylenowej. Maty do ćwiczeń, akcesoria do pływania, rękawice sportowe czy wypełnienie kasków rowerowych również powstaje na bazie pianki polietylenowej.

Dodaj komentarz