Pianka polietylenowa – rodzaje i zastosowanie

Pianka polietylenowa to jeden z najpopularniejszych rodzajów pianek służących do zabezpieczania przesyłek na czas transportu. Okazuje się, że pianki polietylenowe mają też inne zastosowania. To wszystko dzięki ich dużej odporności chemicznej oraz małej reaktywności z najpopularniejszymi farbami i rozpuszczalnikami.

Pianka polietylenowa – zastosowanie

Najpopularniejszym zastosowaniem pianek polietylenowych jest branża opakowaniowa i logistyczna. Pianki tego typu są tanie w produkcji i doskonale nadają się do zabezpieczania przedmiotów na czas transportu zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i przed zabrudzeniami czy wilgocią. Pianki polietylenowe są na tyle wytrzymałe, że można ich używać kilkukrotnie. Cieńsze pianki stosowane są do owijania przedmiotów lub wypełniania pustych przestrzeni w opakowaniach i kartonach. Pianki o większej grubości stosuje się do zabezpieczania naroży przed przypadkowym uderzeniem i uszkodzeniem.

Zastosowanie pianek polietylenowych jest bardzo szerokie i znacznie wykracza poza zabezpieczanie przesyłek i innych przedmiotów na czas transportu. Pianki polietylenowe stosuje się również jako wygłuszenie pod panele podłogowe. Dzięki temu panele lepiej się układają (pianka dobrze wypełnia nierówności w wylewce betonowej) i są zdecydowanie cichsze w eksploatacji. Pianka dobrze tłumi drgania i dźwięki powstające podczas stawiania kroków. Pianka polietylenowa dostępna jest w dwóch opcjach – w rolkach oraz w arkuszach. Pianka w rolce ma grubość najczęściej od 0,5 do 4 lub 5 milimetrów, w arkuszach najczęściej dostępne są pianki grubsze.

Pianka polietylenowa producent

Producenci pianek polietylenowych w Polsce zajmują się wytwarzaniem pianki głównie na potrzeby logistyki i transportu. Niektóre firmy produkują również na potrzeby branży budowlanej – jako izolacje akustyczne do paneli podłogowych. Pianki polietylenowe sprzedawane są w formie rolek o różnych szerokościach i długościach. Największy wybór jest bezpośrednio u producentów, w ich sklepach firmowych lub w hurtowniach. Chcąc uzyskać jak najlepszą cenę, warto udać się do takiego sklepu.

Dodaj komentarz