Bezpieczeństwo człowieka w każdym miejscu

Czy oświetlenie awaryjne jest ważne? Jest bardzo ważne. Człowiek powinien w każdym miejscu czuć się bezpiecznie, dlatego musi mieć pewność, że gdy zgaśnie światło podstawowe, będzie można bezpiecznie opuścić budynek lub garaż.

Podział oświetlenia awaryjnego

Zasadniczo Oświetlenie awaryjne dzieli się na oświetlenie ewakuacyjne oraz zapasowe. Bardzo ważna jest kwestia odpowiedniego oświetlenia drogi ewakuacyjnej.

Wielu policjantów w mediach społecznościowych edukuje swoich odbiorców, aby zawsze zwracać uwagę na to, jak wydostać się z danego miejsca, budynku, pojazdu, hali, dworca.

Dynamiczny system oświetlenia awaryjnego

Jakie cechy wyróżniają system dynamiczny, jeśli chodzi o oświetlenie awaryjne? Gdzie najlepiej się sprawdzi? System ten cechuje się możliwością budowania i realizowania własnych scenariuszy, jeśli chodzi o konieczność ewakuacji. W tym celu udostępniana jest specjalna aplikacja webowa, wyjątkowo intuicyjna w obsłudze.

System komunikuje się z systemem sygnalizacji pożaru (SSP) oraz z systemami w zakresie automatyki budynkowej (BMS). Możliwość wskazania optymalnej drogi ewakuacji, przy pomocy oświetlenia, to ogromny plus, dlatego warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Centralny system oświetlenia awaryjnego

W systemie CentralTest najważniejsza jest centralna jednostka sterująca. Za pomocą tej jednostki można przeprowadzać testy, które pokazują sprawność opraw i mają też inne funkcje.

Gdzie sprawdza się CentralTest? Przede wszystkim w średnich i dużych obiektach. Wszędzie tam, gdzie monitoring daje jedyną możliwość, by efektywnie prowadzić nadzór nad oprawami awaryjnymi. Chodzi więc na przykład o hotele, galerie zakupowe, biurowce.

Dodaj komentarz