Kleje termoprzewodzące – charakterystyka i zastosowanie

Kleje termoprzewodzące znajdują szereg rozmaitych zastosowań – z wyjątkowych właściwości produktów tego typu korzystają między innymi specjaliści od elektroniki. Kleje termoprzewodzące stosowane w elektronice są nie tylko skutecznym i wytrzymałym spoiwem, ale stanowią również doskonałe zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Kleje termoprzewodzące – zastosowanie

Silikonowe kleje termoprzewodzące, dzięki dodatkowi nowoczesnych wypełniaczy, stanowią jeden z najlepszych materiałów przewodzących ciepło. Wyjątkowe właściwości produktów tego typu pozwalają na utrzymanie odpowiedniej temperatury poszczególnych elementów układu, odprowadzając ciepło z dala od najbardziej wrażliwych elementów instalacji. Silikonowe kleje termoprzewodzące chronią między innymi procesory, zasilacze oraz diody LED, przyczyniając się do zwiększenia efektywności i wydłużenia żywotności danego układu.

Warto pamiętać o tym, że silikonowe kleje termoprzewodzące mogą być wykorzystywane również do optymalizacji procesów związanych z przewodzeniem ciepła w urządzeniach takich jak czujniki, grzejniki oraz innych układach termicznych. Kleje silikonowe o właściwościach termoprzewodzących wykorzystuje się między innymi w elektronice, lotnictwie czy branży Automotive.

Właściwości silikonowych klejów termoprzewodzących

Termoprzewodzące kleje silikonowe posiadają szereg wyjątkowych właściwości – do głównych zalet substancji tego typu można zaliczyć między innymi wysoki współczynniki przewodnictwa cieplnego, wynoszący od 0,6 do 3,0 W / mk.

Dodatkowo kleje silikonowe dostępne w ofercie sklepu blelektronik.com.pl mogą być utwardzane w temperaturze pokojowej, ale nie tylko – produkty tego typu można utwardzać również przy wykorzystaniu metody wiązania cieplnego. Warto pamiętać o tym, że Sklep blelektronik.com.pl posiada w swej ofercie kleje silikonowe o zakresie maksymalnych temperatur roboczych do 300ºC.

Rodzaje klejów silikonowych – jaki klej wybrać?

Sklep blelektronik.com.pl oferuje szeroki wybór specjalistycznych klejów silikonowych – wśród najczęściej wybieranych produktów można znaleźć między innymi uszczelniacze silikonowe jedno- i dwuskładnikowe.

Oprócz tego w ofercie sklepu można znaleźć także kleje silikonowe na bazie octowej-acetoxy – warto pamiętać o tym, że produkty tego typu wykorzystuje się najczęściej w budownictwie oraz przemyśle. Poza tym tego sklep blelektronik.com.pl oferuje również spoiwa silikonowe neutralne, bazujące na alkoholu – ten typ kleju sprawdzi się między innymi w elektronice.

Dodaj komentarz