Pojemniki i palety o przeznaczeniu przemysłowym i transportowym

Transport i logistyka to dziedziny przemysłu, które stanowią bardzo ważny element gospodarki we współczesnym, zglobalizowanym świecie. Surowce i gotowe produkty pokonują setki kilometrów, by trafić do finalnego klienta. Łańcuchy dostaw nie byłyby jednak możliwe, gdyby nie produkcja opakowań plastikowych.

Produkcja opakowań plastikowych

W wielu krajach, między innymi w Polsce wytwarza się produkty, wykorzystywane w łańcuchach logistycznych. Są to specjalne opakowania plastikowe, dedykowane konkretnym produktom. I tak, żeby sprzedać farbę do malowania ścian, fabryka potrzebuje plastikowych wiader, żeby przewozić mięso do supermarketów i restauracji, niezbędne są sztaplowane plastikowe skrzynki, aby rozlewać w fabryce leków wodę utlenioną, należy ją wcześniej przetransportować w higienicznym pojemniku do przewozu cieczy.

Wytwarzający pojemniki plastikowe producent może się jednak spotkać z zarzutem produkowania nadmiernych ilości plastiku, tworzywa znajdującego się na cenzurowanym, ze względu na ekologię. Nic bardziej mylnego, jeśli wytwarzane są na przykład skrzynki plastikowe składane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i ponadto ich jakość jest bardzo dobra, są one korzystne dla środowiska. Można je bowiem wykorzystywać wielokrotnie a ich produkcja nie wymaga wycinki drzew, jak w przypadku drewnianych skrzynek. Do tego drewno nie jest tak higieniczne jak tworzywa sztuczne.

Produkcja palet przemysłowych i transportowych

Skrzynki plastikowe składane wielkogabarytowe i inne pojemniki transportowe, to także ważna część rynku opakowań. Bez nich ciężko byłoby spakować surowce, półprodukty, czy produkty, których ogromne ilości trafiają na tiry, przewożące je do zakładów produkcyjnych, hal magazynowych, hurtowni, czy sklepów.

Myśląc pojemniki plastikowe producent ma na myśli także palety przemysłowe i transportowe. Wśród nich są dostępne także ogromne skrzynki plastikowe składane, takie jak pojemniki IBC do przewozu cieczy, czy skrzyniopalety składane. Wykonane z tworzyw sztucznych cechują się niezwykłą wytrzymałością i trwałością, są lekkie, higieniczne i bezpieczne. Ponadto ich specjalna konstrukcja odpowiada za optymalizację przestrzeni w samochodach dostawczych, a waga przyczynia się do minimalizacji kosztów paliwa.

Dodaj komentarz