Zastosowanie folii bąbelkowej

Należy mieć świadomość, że folia pęcherzykowa zaliczana jest do najbardziej niedocenianych materiałów, które dostępne są w sprzedaży. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany produkt został wprowadzony na rynek w połowie XX wieku. Obecnie znajduje zastosowanie praktycznie w każdej branży.

Czym dokładnie jest folia bąbelkowa?

Warto wiedzieć, że folię bąbelkową wynaleziono w 1957 roku. Dokonało tego dwóch inżynierów Marc Chavannes i Alfred Fielding. Następnie podjęli decyzję o założeniu firmy Sealed Air Corporation, której głównym produktem była omawiana Folia bąbelkowa. Materiał oczywiście wyróżnia się wyjątkową strukturą. Należy zaznaczyć, że folia pokryta jest identycznymi pęcherzykami powietrza, które są rozmieszczone w regularnych odstępach. Ich zadaniem jest ochrona produktów zapakowanych w folię przed ewentualnymi uszkodzeniami. Obecnie producent folii bąbelkowej posiada w swojej ofercie produkty bardzo wysokiej jakości.

Jakie zastosowania ma folia pęcherzykowa?

Omawiany rodzaj folii znajduje zastosowanie w przypadku pakowania produktów, które są podatne na uszkodzenia w trakcie transportu np. elektronika. Warto wiedzieć, że bąbelki folii będą amortyzowały wstrząsy. Nie można zapomnieć, że zabezpieczą także określony towar przed wilgocią, pyłem czy kurzem. Folie można również z powodzeniem wykorzystać do wypełniania paczek. Dzięki temu użytkownicy nie będą mieli problemów z zabezpieczeniem porcelany czy szkła. Z kolei niewielka waga folii nie będzie oddziaływała na masę opakowania.

Produkt wykorzystywany jest także do produkcji kopert bąbelkowych. W najprostszym możliwym ujęciu jest to niezwykle przydatne rozwiązanie do wysyłania pocztą delikatnych i małych przedmiotów. Świetnym przykładem mogą być różnego rodzaju artykuły elektroniczne. Należy mieć świadomość, że koperta wykonana jest z papieru, natomiast wewnątrz wyłożona jest folią. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że znany i ceniony producent folii bąbelkowej ma w swojej szerokiej ofercie mnóstwo rodzajów wspomnianych kopert. Folia doskonale zda egzamin w trakcie przeprowadzek. Wykorzystywana jest do opakowania różnych rzeczy czy wypełniania paczek. Nie warto przed podjęciem decyzji o zakupie sugerować się ceną.

Dodaj komentarz