Zakucie linek stalowych

Firmy zakuwają linki stalowe przy zastosowaniu prasy hydraulicznej. Wszelkie zakucia otrzymują swoje indywidualne numery. Będą one widoczne na ateście, który zostanie wystawiony do każdej zakupionej linki stalowej.

Zakuwanie linek stalowych – na czym polega?

Na rynku polskim istnieją przedsiębiorstwa, które regularnie wykonują próby niszczące zakuć linowych, aby uzyskać pewność, iż zakucia zostały zrobione we właściwy sposób – muszą być zgodne z obecnymi normami. W przypadku zakuć linek stalowych, zakuwane nie są tylko liny dźwigowe, ale także liny ocynkowane.

Warto podkreślić, że zakuwanie linek stalowych najlepiej zlecać renomowanym firmom. Dzięki temu klient uzyska gwarancję jakości, która zostanie potwierdzona specjalnym certyfikatem. Nieco trudniej sytuacja wygląda w przypadku zakucia materiału powierzonego przez klienta, ponieważ ciężko wtedy wystawić na niego stosowny certyfikat.

W jaki sposób odbywa się zakuwanie lin stalowych?

W Polsce najpopularniejsze jest zakuwanie lin ze śrubą oczkową przy zastosowaniu Z-złączki. Należy podkreślić, że zgodnie z obecnie panującym prawem każde zawiesie powinno być poddane szczegółowym kontrolom co najmniej raz na 12 miesięcy.

Jeżeli głównym celem jest zadbanie o jak najwyższy poziom bezpieczeństwa pracowników oraz przenoszonych towarów, zalecana jest dodatkowa kontrola linek stalowych, zwłaszcza w przypadku regularnego użytkowania zawiesi.

Firmy zakuwające linki stalowe

Na polskim rynku można znaleźć firmy oferujące szczegółowe kontrole zakuwania linek stalowych. Warto zaznaczyć, że do takiego zakuwania najczęściej wykorzystuje się specjalne zakuwarki – np. P32D, FP145 oraz FP145D. Urządzenia te mają wystarczającą siłę zgniotu, aby zaciskać wszelkiego rodzaju linki stalowe. Ponadto takie zakuwarki bez problemu poradzą sobie z różnymi elementami okrągłymi, na przykład tulejami zaciskowymi. Warto dodać, że prasy również umożliwiają zakucie tulejek aluminiowych na linach stalowych.

Zakuwanie linek stalowych najlepiej będzie przeprowadzić u sprawdzonych i renomowanych firm, które mają duże doświadczenie. Warto zaznaczyć, że w przypadku szczęk stosowanych do linek stalowych rozmiar wybierany jest w zależności zastosowanej liny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.

Dodaj komentarz