Jakie zastosowanie mają frezy palcowe?

Frezy palcowe charakteryzują się bardzo szerokim zastosowaniem, dlatego też można je wykorzystać nie tylko do obróbki stali, aluminium, brązu i mosiądzu, ale również drewna i żelaza. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się do jakich prac wykorzystuje się niezawodne frezy palcowe i jakie są ich największe zalety.

Gdzie sprawdzi się frez palcowy?

Oryginalne frezy palcowe znalazły szerokie zastosowanie przede wszystkim przy tych pracach, gdzie nie można skorzystać z pomocy pilników z węglika. Palcowe frezy doskonale radzą sobie przy wysokich poziomach wibracji i przy niskich prędkościach obrotowych. Frezy sprawdzą się rewelacyjnie przy tych pracach, gdzie zachodzi potrzeba błyskawicznego usunięcia spoin spawalniczych.

Bardzo wiele firm korzysta z palcowych frezów do usuwania wypływek i wlewów, które uzyskane są w procesie odlewania. Profesjonalny frez palcowy nie ma sobie równych nie tylko w wygładzaniu spoin i spawów, ale również w usuwaniu zadziorów, łamania krawędzi i wyrównywania różnorodnych płaszczyzn. Frezy palcowe to doskonała propozycja również dla tych osób, które chcą wykonać precyzyjne fazowanie i usunąć korozje.

Moda na węglik spiekany

W dzisiejszych czasach jest bardzo duży boom na frezy wykonane z węglika spiekanego, które poradzą sobie nawet z najtwardszymi materiałami. Węglik spiekany jak powszechnie wiadomo wytwarzany jest poprzez spiekanie metali (tytanu, wolframu, kobaltu i niklu), które pełnią oczywiście rolę wiążącą. Frezy palcowe z węglików spiekanych mogą pochwalić się bardzo wysoką wytrzymałością na ścieranie i rozciąganie.

Wielu producentów, aby dodatkowo zwiększyć wytrzymałość swoich frezów palcowych pokrywa je specjalnymi warstwami wzmacniającymi. Powłoki zwiększają żywotność frez i co najważniejsze znacząco poprawiają jakość obrabianych powierzchni. Spowodowane jest to przede wszystkim zmniejszeniem zjawiska narostu na ostrzach.

Co warto wiedzieć o węgliku spiekanym?

Węglik spiekany jest dość drogim materiałem, dlatego też producenci produkują głównie frezy z niewielkimi rozmiarami średnicy. Na półkach sklepowych można znaleźć przede wszystkim frezy od 0,1 mm do 20 mm

Aby zwiększyć wydajność i skuteczność obrabianych materiałów, trzeba oczywiście wybrać optymalne parametry skrawania. Jednym z najważniejszych elementów jest wybór odpowiedniej głębokości i szerokości skrawania.

Frezy palcowe posiada w swojej ofercie firma Frezwid

Dodaj komentarz