Serwis wózków widłowych

Serwis wózków widłowych

Wózki widłowe to podstawowe urządzenia w magazynach, firmach produkcyjnych, składach budowlanych, hurtowniach. Od ich sprawności w dużej mierze zależy zapewnienie ciągłości pracy w firmie.

Jaki serwis wózków widłowych wybrać?

Popularność korzystania przez firmy z wózków widłowych spowodowała rozwój firm oferujących ich serwis. Na co zwrócić uwagę, by wybrać dobry serwis wózków widłowych? Kwestią podstawową wydaje się być doświadczenie i kwalifikacje pracowników. Kilkuletnie istnienie firmy na rynku świadczy o jej stabilności i ugruntowanej pozycji. Daje to gwarancję, że firma nie zniknie z dnia na dzień. Pracownicy powinni posiadać uprawnienia UDT, daje to gwarancję wykonania usług zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Kolejną kwestią jest zakres usług świadczony przez firmę https://www.agforklift.pl/. Dobry serwis wózków widłowych oferuje przede wszystkim:

• szybką naprawę układu hamulcowego,
• szybką naprawę układu podnośnikowego,
• układu hydraulicznego.

To najczęściej pojawiające się usterki w wózkach widłowych, a więc każdy dobry serwis powinien być przygotowany na usunięcie usterek w najkrótszym czasie. Do tego niezbędne są części zamienne (oryginalne a nie tanie zamienniki), pracownicy posiadający uprawnienia UDT oraz samochód firmowy wyposażony w niezbędne urządzenia diagnostyczne. To niezbędne minimum do realizacji usługi.

Dobry serwis wózków widłowych powinien określić także koszt usługi oraz czas w przypadku większych awarii. Renomowane firmy serwisowe w razie poważniejszych awarii zapewniają wózki zastępcze.

Wózki widłowe na Śląsku

Śląsk to region bardzo uprzemysłowiony, stąd też bardzo duże wykorzystywanie wózków widłowych na Śląsku i zapotrzebowanie na ich serwisowanie. Konkurencja jest bardzo duża, toteż szczególną uwagę trzeba zwracać na stabilność firm i ich ofertę. Ważne jest nawiązanie stałej współpracy, bo to może znacznie obniżyć koszty obsługi i zwiększyć jej standard, tym samym można uniknąć niezaplanowanych i kosztownych przerw w pracy. Dobry serwis w przypadku poważniejszych awarii oferuje wózki widłowe na Śląsku jako pojazdy zastępcze.

Wynajem wózków widłowych Śląsk to bardzo popularna fraza wpisywana w wyszukiwarki internetowe. W dużej mierze jest to wynik zapotrzebowania na tego typu usługi w tym rejonie. Nie zawsze przecież dla realizacji krótkiego zlecenia opłacalny jest zakup wózka widłowego.

W przypadku wynajmu odpadają także dodatkowe obowiązki związane z przeprowadzanie konserwacji i obowiązkowych przeglądów technicznych. Wynajmujący płaci tylko określoną stawkę za dzień i musi zapewnić operatora z uprawnieniami.

Dodaj komentarz