Okna panoramiczne w naszym domu

Dawniej okna panoramiczne były uznawane za synonim luksusu. Obecnie można je spotkać coraz częściej, zwłaszcza w nowoczesnych, minimalistycznych budynkach. Duże przeszklenia są chętnie montowane w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej, a nawet w zwykłych blokach. Inwestorzy lubią to rozwiązanie ponieważ zapewnia ono dużą ilość naturalnego światła, które sprawia że przestrzeń wygląda na większą.

Czy okna panoramiczne są bezpieczne?

Duża powierzchnia szkła wydaje się być bardziej narażona na uszkodzenia niż to ma miejsce w przypadku standardowych okien. Rozbicie tak dużej szyby mogłoby stanowić zagrożenie nie tylko dla naszego mienia, ale też osób, które przebywają w środku. Duże odłamki szkła mógłby je poważnie zranić. Na szczęście nie mamy się czego obawiać. Okna panoramiczne wykonywane są ze szkła hartowanego lub klejonego, a zatem nawet w przypadku ich rozbicia nie grozi nam praktycznie żadne niebezpieczeństwo.

Czy okna panoramiczne nie powodują nadmiernego wychłodzenia naszego mieszkania?

Pogoda w Polsce rzadko nas rozpieszcza. A więc wybierając okna do naszego domu musimy myśleć o deszczowych jesieniach i mroźnych zimach. Nie mamy powodów do obaw. Nowoczesne okna panoramiczne bardzo dobrze zabezpieczą nas przed niskimi temperaturami.

W tym przypadku kluczową kwestia jest dobra jakość okna oraz oczywiście odpowiedni montaż. Dzięki nim nie będziemy musieli martwić się wiatrem czy chłodem.

Nie możemy także zapominać o słońcu, a te zwłaszcza latem potrafi być naprawdę dokuczliwe. Dlatego decydując się na tak duże okna musimy od razu pomyśleć o odpowiednich roletach czy zasłonach. Niestety nie kupimy ich od ręki w każdym sklepie… Często będą one robione na nasze indywidualne zamówienie, a więc odpowiednio droższe.

Ile to wszystko będzie nas kosztować?

Decydując się na zakup okien panoramicznych automatycznie musimy liczyć się z większymi kosztami niż w przypadku okien o standardowej wielkości. Specjaliści szacują, że takie okna mogą być droższe od swoich standardowych odpowiedników o 30 do 50%. A więc musimy uwzględnić ten spory wydatek, gdy planujemy remont lub budowę domu od podstaw. Jednak dobrej jakości okna będą nam służyć przez wiele lat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

Dodaj komentarz