Od dłuższego czasu techniki tworzenia posadzek skłaniają się ku konkretnym rozwiązaniom. Żywice poliuretanowe posiadają właściwości, które w obecnych czasach są bardzo atrakcyjne. Warto się przekonać, co sprawa, że ów materiał jest tak bardzo pożądany i czy naprawdę jest tak dobry.
Właściwości żywicy poliuretanowej
Nie da się ukryć, iż jakość danych produktów z dziedziny żywic zależy od ich właściwości. Kompozycje poliuretanowe to jedne z najtrwalszych materiałów wykończeniowych oferowanych na rynku. Solidne i odporne na działanie czynników fizycznych, chemicznych, oraz na promieniowanie UV pozwalają tworzyć nieszablonowe rozwiązania w przestrzeniach domowych i publicznych. Ze względu na dostęp producentów do różnych środków możliwe jest dopasowanie materiału do swoich potrzeb oraz do określonych warunków, w których będziemy go wykorzystywać.
Żywica poliuretanowa cechuje się bardzo dużą elastycznością, co sprawia, że ciężko obić lub też zadrapać powierzchnię. Warto też podkreślić, że istnieje mała szansa na to, że powstaną mikropęknięcia na powierzchni. Żywicy poliuretanowej nie zaszkodzą także środki chemiczne oraz promieniowanie UV. Te wszystkie cechy sprawiają, że Żywice poliuretanowe są idealne do zastosowania w miejscach krytych, jak i do wykończenia terenu otwartego.
Żywica poliuretanowa – zastosowanie
Żywica poliuretanowa to idealny produkt nadający się do wykorzystania jako posadzka – nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale też na zewnątrz. Często ten typ powierzchni jest stosowany podczas budowy tarasów oraz balkonów ze względu na wyjątkową szczelność żywicy poliuretanowej.
Żywica poliuretanowa nie wpływa na promieniowanie oraz zmienne warunku pogodowe. Jeśli mowa o warunkach przemysłowych, to najczęściej można spotkać się z jej użyciem na halach lub terenach zakładów pracy, gdzie zapewniać będzie odpowiednią dozę stabilności, a także przyczepność wymaganą do bezpiecznego poruszania się pieszych i operatorów wszelkich wózków widłowych lub innych maszyn.