Firma do wywozu odpadów

Recycling co roku staje się coraz bardziej modny a co za tym idzie – bardziej dochodowy. Nie jest więc dziwnym, że firmy, które oferują wywóz śmieci powstają jak grzyb po deszczu. Jednakże nie każda z nich może szczycić się wieloletnim doświadczeniem, a także wysoką jakością w oferowanych usługach. Trzeba więc pamiętać o tym, że główny cel nowoczesnej firmy wywożącej śmieci powinno być przede wszystkim ekologiczne usuwanie odpadów, a nie jedynie maksymalizacja zysków.

RIPOK

RIPOK to skrót od regionalnej instalacji w przetwarzaniu odpadów komunalnych, a mianowicie tytułu, które nadany jest przez Marszałka Województwa, który potwierdza wysoki standard zakładu mechaniczno-biologicznego w przetwarzaniu śmieci.

Najlepsze firmy, które posiadają tytuł RIPOK ciągle go rozbudowują, a także ulepszają, by uzyskiwać odzysk w jak największej ilości surowców. Inwestowanie w specjalistyczne separatory oraz różne maszyny do recyclingu sprawia, że na wysypiska trafia mniejsza ilość śmieci.

Flota

Świetna Firma wywożąca śmieci szczyci się również nowoczesną flotą. W obecnych czasach używa się nowoczesnych ciężarówek, które przeznaczone są do wywożenia śmieci.

Nowe ciężarówki cechują się tym, że ssą ciche, skonstruowane tak, że ułatwiają ekipie opróżniać kosze oraz nie zatruwają środowiska. Wyposażone są w GPS oraz identyfikację pojemników.

Wachlarz świadczonych usług

Firma wywożąca śmieci oferuje nie tylko sam wywóz śmieci, ale także czyszczenie oraz dezynfekowanie koszy na śmieci, wymianę piasku w piaskownicy lub wynajem czy sam wywóz kontenerów na gruz.

Firma może też zajmować się ekoedukacją. Podejmuje się prowadzenia zajęć w przedszkolach, które uświadomić mają maluchów, jak ważne jest prawidłowe sortowanie odpadów. Dobre firmy dostarczają także piasek oraz sól do posypywania dróg podczas zimy, by nie były zbyt śliskie.

Dodaj komentarz