Jaki węgiel w workach wybrać?

Wybór odpowiedniego materiału opałowego uzależniony jest od wielu czynników – począwszy od rodzaju pieca, skończywszy na jego bezpieczeństwu dla środowiska. Wskazać jednak należy, iż istnieją rozwiązania uniwersalne, które nadają się do eksploatacji w każdym warunkach. Węgiel workowany Poznań doskonale sprawdza się w gospodarstwach domowych, gdzie niezbędne jest zapewnienie dużej ilości energii cieplnej.

Wartość opałowa węgla

Słusznie wskazuje się, iż najwięcej ciepła można pozyskać, stosując koks workowany. Materiał ten w procesie spalania emituje dużą ilość energii, która jest wystarczająca do ogrzania każdej, nawet najbardziej wychłodzonej nieruchomości. Wybierając konkretny węgiel, warto jednak sprawdzić na opakowaniu jego wartość opałową. Najbardziej ekonomiczne materiały w trakcie spalania emitują energię oscylującą wokół 30 megadżuli. W przypadku, gdy wartość ta jest mniejsza, warto zakupić większą ilość danego materiału opałowego. Należy unikać produktów, w których występują syntetyczne domieszki, miał oraz inne dodatki, które charakteryzuje niska wartość energetyczna.

Bezpieczeństwo dla środowiska

Kluczowa dla ochrony środowiska naturalnego jest wartość emisji spalin oraz innych ubocznych produktów spalania. Wskazuje się, że najlepszy węgiel w workach Poznań powinna cechować jak najmniejsza zawartość siarki w przeliczeniu na jeden kilogram produktu. Ponadto najbardziej wydajne materiały opałowe generują niewielką ilość popiołu.

Optymalne warunki składowania

Węgiel workowany poznań powinien być przechowywany w optymalnych warunkach. Najwyższej jakości materiał opałowy jeszcze przed jego zapakowaniem do worków jest magazynowany w suchych pomieszczeniach, gdzie nie dostaje się wilgoć. Pakowanie następuje pod zadaszeniem, a na powierzchni opakowania znajdują się jedynie drobne otwory wentylacyjne. Dzięki takiemu rozwiązaniu węgiel workowany Poznań jest chroniony przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci, która negatywnie wpływa na jego jakość.

Węgiel w workach Poznań jest łatwy w eksploatacji, ponieważ można nim bardzo łatwo uzupełnić piec zasypowy, jak również podajnik do bardziej zaawansowanych technicznie urządzeń. Na ogół materiał opałowy umieszczany jest w opakowaniach o wadze 40 kilogramów. Dzięki temu poszczególne worki są poręczne, a ich podnoszenie nie obciąża nadmiernie kręgosłupa.

Dodaj komentarz