Kiedy najlepiej kupić ekogroszek?

W ostatnich latach tempo wymiany tradycyjnych kotłów węglowych na kotły zasilane paliwami typu ekogroszek i pellet rosło w zawrotnym tempie. Stąd też na rynku wzrósł popyt na ekogroszek, czyli paliwo, które jest nowoczesne, ekologiczne oraz przyjemne w użytkowaniu.

Kiedy ekogroszek hurt jest opłacalny?

Odpowiedź jest prosta. Zakup ekogroszku w ilościach hurtowych jest rozwiązaniem ekonomicznym wtedy, gdy klient zużywa go na potrzeby grzewcze w naprawdę dużych ilościach. Jest to więc opcja dla osób z dużą posiadłością. Jednak nie tylko. To także rozwiązanie dla klientów biznesowych, którzy są właścicielami (ogrzewanych przy użyciu kotła): hoteli, wspólnot mieszkaniowych czy ośrodków wczasowych. Hurtowe ilości ekogroszku sprawdzą się także dla zarządzających ośrodkiem użyteczności publicznej, halą produkcyjną, magazynem czy np. obiektem sakralnym.

Zamawianie ekogroszku

Ten typ paliwa można kupić od lokalnego dystrybutora – czyli stacjonarnie. Obecnie ekogroszek można także zamówić online, wypełniając np. odpowiedni wniosek na stronie internetowej producenta. Wtedy paliwo opałowe zostanie dostarczone do wybranej lokalizacji.

Od czego zależy cena ekogroszku?

Cena ta nie jest stała i zależy od wielu czynników. Koszt ekogroszku będzie tym większy, im lepsze są jego parametry (wyższa wartość opałowa, niższa zawartość wilgoci, popiołu i siarki). Cena tego paliwa w ciągu roku nie jest stała, a ulega dużym fluktuacjom sezonowym. Ekogroszek hurt najtaniej kupi się po sezonie grzewczym, od marca do maja. Pierwszy wzrost cen notuje się w sezonie letnim, kiedy to zwiększa się liczba zakupów paliwa przez klientów detalicznych. Najwyższe ceny notuje się w miesiącach wrzesień-luty.

Dodaj komentarz