Na co zwrócić uwagę przy wyborze szekli?

Szekle to bardzo popularne elementy łącznikowe, które służą głównie jako niezawodne ogniwa końcowe lin, łańcuchów i pasów. Szekle zaczepia się bezpośrednio do karabińczyków, haków albo specjalnych śrub napinających.

Na co zwrócić uwagę wybierając szekle?

Aby wybrać porządne szekle warto zwrócić uwagę nie tylko ma materiał z którego są wykonane, ale również na grubość. Jeżeli chodzi o sam materiał, to godna uwagi jest nie tylko stal nierdzewna, ale również chromoniklowa stal kwasoodporna. Wspomniane gatunki stali mogą pochwalić się nie tylko wysoką trwałością, ale również odpornością na korozję.

Dla wielu osób dużym atutem jest również atrakcyjny wygląd zewnętrzy oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o doskonałych właściwościach mechanicznych i niskim koszcie całkowitym. Jeżeli chodzi o sam rozmiar szekli, to warunkowany jest on oczywiście średnicą trzpienia.

Jakie zastosowanie mają nowoczesne szekle?

Tradycyjne szekle składają się z korpusu w kształcie liter U i nagwintowanego trzpienia, który odpowiada oczywiście za otwieranie i zamykanie całości. Uniwersalne szekle wykorzystywane są na szeroką skalę w wielu dziedzinach życia i bardzo różnych gałęziach przemysłu.

Oryginalne szekle znaleźć można między innymi w warsztatach samochodowych, transporcie, żeglarstwie i w wielu innych miejscach, w których korzysta się z dobrodziejstwa lin i łańcuchów. Szekle wykorzystywane są przede wszystkim do łączenia ze sobą lin i łańcuchów zakończonych specjalnym oczkiem.

Ocynkowane szekle do zadań specjalnych

Przy wymagających zadaniach najlepiej sprawdzą się szekle ocynkowane, które posiadają powłokę galwaniczną. W skomplikowanym procesie galwanicznym nakłada się niewielką warstwę cynku na stal. Głównym zadaniem powłoki jest oczywiście zabezpieczenie stali przed korozją.

Warto wspomnieć także o tym, że specjalna powłoka nadaje estetyczny wygląd szeklom ze stali. Czysta, gładka i lśniąca stalowa powierzchnia jest w 100% bezpieczna dla skóry. Niekorzystne warunki atmosferyczne i wilgoć w powietrzu jest w stanie zniszczyć nawet najlepszą gatunkowo stal, dlatego też tym bardziej warto postawić na zabezpieczenie w postaci powłoki ochronnej.

Szekle dostępne są w ofercie Cecho.

Dodaj komentarz